הצהרת אנאפוליס (27.11.2007)
כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

הצהרת אנאפוליס (27.11.2007)

נוסח ההצהרה המלא: 

"נציגיהם של ממשלת ישראל ושל הארגון לשחרור פלסטין (אש"ף), המיוצגים על-ידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והנשיא מחמוד עבאס, בתפקידו כיו"ר אש"ף וכנשיא הרשות הפלסטינית, שהתכנסו באנאפוליס מרילנד תחת חסותו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש ובתמיכת משתתפי הוועידה הבינלאומית, הגיעו להסכמה על ההבנות המשותפות הבאות:

"אנו מביעים את נחישותנו להביא לקץ שפיכות הדמים, לסבל ולעשורים של סכסוך בין העמים שלנו ולצעוד במסלול אל עידן חדש של שלום, המבוסס על חירות, על ביטחון, על צדק, על יושרה ותוך הערכה והכרה הדדית, כדי לקדם תרבות של שלום ואי-אלימות ולהתעמת בחזית מול הטרור וההסתה, בין אם היא ישראלית או פלסטינית.

"בהמשך למטרה של שתי מדינות - ישראלית ופלסטינית - שחיות זו בצד זו בשלום ובביטחון אנו מסכימים להשיק מיידית מתוך רצון טוב, משא ומתן בילטראלי במטרה להגיע להסכם שלום, תוך קיום משא ומתן מתמשך בו נפעל בנחישות כדי להגיע לכלל הסכם לפני סוף 2008. לשם כך אנו מקימים ועדה שתובל על ידי ראשי הצוותים למשא ומתן משני הצדדים, אשר תיפגש באופן סדיר. הוועדה תפתח תוכנית עבודה עבור צוותי המשא ומתן, שיעלו נושאים שיובאו על ידי נציג מכל צד. הפגישה הראשונה תיערך ביום ה-12.12.2007.

"הצדדים מתחייבים ליישם מיידית את מחויבותם למפת הדרכים לפיתרון של שתי מדינות לשני עמים. ארה"ב תשפוט ותבקר את התהליך כדי לראות אם הצדדים ממלאים את התחייבויותיהם". מייד בתום הקראת ההצהרה לחץ הנשיא ג'ורג' בוש את ידיהם של עבאס ואולמרט ובירך אותם על אומץ ליבם, מנהיגותם ונחישותם, שהובילו לרגע הזה.