העדכון החודשי של יוזמת ז'נבה


 

שלום רב,

חודש ספטמבר מתקרב ואיתו האתגר הגדול של ישראל להפוך מה שנתפס כאיום להזדמנות. בראייתנו, יש כאן שוב חלון דרכו ניתן לקדם את האינטרסים האמיתיים של ישראל. בימים אלה אנו עוסקים הן מול גורמים ישראלים ופלסטיניים והן מול גורמים בינלאומיים בנסיון להציע רעיונות ודרכים כיצד ליישם את תפיסת ההזדמנות. במקביל, אנו ממשיכים כל העת לפעול מול קהלים מוגדרים בארץ כדי להגביר את הלחץ מבית על מקבלי ההחלטות להיכנס למהלך מדיני אמיתי, לקבל עקרונית את מתווה אובמה ולהוביל את שני העמים לעתיד לו הם ראויים. מקצת מהפעילות השוטפת שלנו מפורט להלן:

עמוד הפרטנרים החדש

מעכשיו תוכלו לקרוא על כל מה שקורה אצל הפלסטינים במקום אחד – סיקור יומיומי של התקשורת הפלסטינית, פעילויות יוזמת ז'נבה הפלסטינית וסרטונים של בכירים פלסטינים. מדי יום נבחר ונתרגם ידיעות נבחרות מכלי התקשורת הפלסטינים ונפיץ אותן באתר שלנו ובעמוד הפייסבוק.

האם סלאם פיאד בדרך לדרוש זכות הצבעה לפלסטינים בישראל?
האם הרחוב הפלסטיני מיואש מהמשא ומתן ומתכנן הפגנות המוניות?
האם לדעת הפלסטינים פתרון שתי המדינות עדיין ישים?
כל זאת ועוד – כאן בעמוד הפרטנרים החדש.

 

עמרם מצנע נפגש עם ראשי הערים

פרויקט ראשי הערים של יוזמת ז'נבה מתרחב

עשרות ראשי רשויות כבר לקחו חלק בפעילות שלנו בחודשים האחרונים והפעם יצאו 20 ראשי ערים ומועצות מרחבי הארץ ומכל קצוות הקשת הפוליטית לסמינר בן יומיים בעכו, במסגרתו נפגשו עם בכירים פלסטינים ועם ראשי יוזמת ז'נבה. היכנסו כאן לקרוא את הכתבות שפורסמו בעקבות הסמינר.

 

חה"כ שלמה מולה מדבר בכנס היוזמה

קדימה יוזמת ז'נבה – היוזמה מתארחת בבית קדימה ראשל"צ

במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם מפלגת קדימה קיימנו בחודש החולף כנס לעשרות חברי המפלגה בעיר שעסק בנושא התהליך המדיני לקראת המהלכים הצפויים בספטמבר בהשתתפות חברי הכנסת שלמה מולה ושי חרמש, השר לשעבר סופיאן אבו זיידה ותא"ל (מיל.) ישראלה אורון. חה"כ שלמה מולה קרא לנתניהו לקבל את מתווה אובמה ולהיכנס למו"מ על בסיס גבולות 67. בהמשך יצאו חברי הסניף לסיור היוזמה באזור ירושלים. היכנסו כאן לקרוא את הידיעות בעקבות המפגש.

 

מה שרואים משם לא רואים מכאן – סיורי השטח של יוזמת ז'נבה

בחודש החולף קיימנו 4 סיורי שטח עם בכיר היוזמה אל"מ (מיל.) שאול אריאלי לאורך תוואי גדר ההפרדה ואזורי המחלוקת באזור ירושלים ובאזור השומרון, במטרה להמחיש כי ניתן עדיין להגיע לפתרונות בסוגיות הטריטוריאליות. מחברי התנועה הקיבוצית, דרך עוזרים פרלמנטרים, חברי מפלגת קדימה ועד חברי קבוצת הפייסבוק שלנו יצאו ללמוד כיצד יכול להיראות הסכם שלום בשטח. היכנסו כאן לצפות בתמונות שהעלו חברי הפייסבוק שלנו לעמוד.

למעלה: צילומים: עידו גרומר
קריקטורה שצייר מאיר מירב, אחד המשתתפים הסיור:

 

המשתתפים במפגש עם השר לשעבר אשרף אל עג'רמי.

פוליטיקאים צעירים בדרך לז'נבה

בחודש שעבר קיימנו סמינר בן יומיים לקבוצה של 20 פוליטיקאים צעירים ממפלגות שונות וביניהם עוזרים ויועצים של חברי כנסת ושרים ופעילים בולטים במפלגות ובתנועות פוליטיות. במהלך יומיים יצאו לסיור בירושלים, נפגשו עם בכירים פלסטינים ושמעו הרצאות בנושאי הליבה של הסכסוך מאת ראשי יוזמת ז'נבה. בהמשך החודש נקיים סמינר המשך עם פעילים פוליטים פלסטינים.

 

עו"ד טליה ששון מדברת בפני קבוצת הנשים, יוני 2011.

פורום החשיבה הנשית לקידום הסכם של יוזמת ז'נבה יוצא לדרך

מה שהתחיל במפגש נשים מצומצם של ישראליות ופלסטיניות ברומא התגבש לכדי קבוצת חשיבה ופעולה רחבה שמאגדת נשים מובילות בתחומים שונים בחברה, בעסקים, בתקשורת ובפוליטיקה. בחודש שעבר נפגשו עם מנכ"ל יוזמת ז'נבה גדי בלטיאנסקי, תא"ל (מיל.) ישראלה אורון ועו"ד טליה ששון לקבלת רקע על ההיסטוריה של הסכסוך וסוגיות הפליטים וההתנחלויות. ביום שישי הראשון של יולי יצאה הקבוצה לסיור שטח בהדרכתה של חגית עופרן, מומחית להתנחלויות. הקבוצה ראתה במו עיניה את הקשיים שנוצרים בשטח ולמדה על הפתרונות המוצעים לסוגיה. במהלך החודש תיפגש הקבוצה עם קבוצה מקבילה של נשים פלסטיניות ברמאללה.

 

נתניהו – אמור כן לאובמה

בתחילת החודש הקודם הצטרפנו לאלפי המפגינים בתל אביב שקראו לנתניהו לומר כן לפתרון שתי המדינות ולהיכנס למו"מ על הסכם קבע. בהזדמנות זו נאמר תודה לכל מי שהגיע להביע תמיכה ולכל מי שצעד עם מדבקת "כן להסכם". נמשיך בפעילותנו במרץ כדי לקרוא לראש הממשלה לקדם מהלך מדיני ולאמץ את הפתרון שכבר קיים – יוזמת ז'נבה. היכנסו כאן לצפות בתמונות מההפגנה.

 

יוזמת ז'נבה מגיעה לכנסת

ב- 25 ביולי נקיים כנס בכנסת זו השנה השלישית ברציפות במטרה להעלות את הדיון המדיני לסדר היום של חברי הכנסת והממשלה. השנה נעסוק בהרחבה בשאלת ספטמבר והמהלכים הצפויים באו"ם. השר יוסי פלד וחברי הכנסת בנימין בן אליעזר, זהבה גלאון, דניאל בן סימון, דוד אזולאי, אחמד טיבי וציפי חוטובלי כבר אישרו השתתפותם. עוד יגיעו לדבר נציג רשות השידור הפלסטינית סאמח חאדר, השר לשעבר אשרף אל עג'רמי, פרופ' תמר הרמן ואחרים. רוצים לבוא איתנו לכנסת? פנו אלינו בטלפון 03-6938783 או במייל noam@heskem.org.il

 

ראשי היוזמה כותבים

פספסתם? היכנסו לקרוא את מאמרי הדעה שפרסמו ראשי היוזמה בחודש שעבר: עו"ד טליה ששון כותבת ל-ynet כיצד ניתן למנוע את המלחמה הבאה על רקע המחלוקת על תפילת היזכור, אל"מ (מיל.) שאול אריאלי כותב להארץ על משמעות המונח גבולות בני הגנה והשימוש בו בהקשר הפלסטיני, מנכ"ל היוזמה גדי בלטיאנסקי כותב להאפינגטון פוסט בעקבות נאומי נתניהו אובמה ובכירים ישראלים ובהם חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל כותבים לניו יורק טיימס כיצד ניתן להפוך את ספטמבר למהלך חיובי לשני הצדדים.

 

חפשו אותנו בפייסבוק

הצטרפו אלינו גם בפייסבוק.

 

התחברו אלינו גם ברשת

 

יוזמת ז'נבה - ח.ל חינוך לשלום

הרשמה

לבירורים על פעילויות, התנדבות, הרשמה לכנסים ולסיורים התקשרו אלינו לטלפון 03-6938780.

נשמח להמשיך ולעדכן בפעילויותנו השונות, בניירות עמדה ובעדכונים שוטפים.