העדכון החודשי של יוזמת ז'נבה


 

שלום,

במקביל לניסיונות הבינלאומיים לחדש את המשא ומתן המדיני, אנו ממשיכים לעבוד במישרין מול מקבלי החלטות ומעגלי ההשפעה שלהם על מנת להביא לכך שהמשא ומתן יתחדש וישא פרי. אנו מבקשים לאחל גמר חתימה טובה וצום קל לכולנו. מי ייתן ומנהיגינו יעשו חשבון נפש ויבינו שחתימה טובה באמת היא חתימה על הסכם שלום שיביא לקץ הסכסוך ולשלום עם שכנינו.
הנה מקצת מפעילותנו בחודש האחרון וממה שצפוי בשבועות הקרובים.

מהאו"ם למו"מ – כנס פתוח לקהל ביום שלישי הקרוב – כולכם מוזמנים

ביום שלישי הקרוב נקיים כנס רחב היקף על מנת לדון בהשלכות המהלך הפלסטיני באו"ם על עתיד התהליך המדיני. בכנס ישאו דברים פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם, רא"ל (מיל.) אמנון ליפקין שחק, לשעבר הרמטכ"ל ומבכירי היוזמה, ד"ר סמיח אל עבד, לשעבר שר ברשות הפלסטינית וחבר בכיר בצוות המו"מ ומר דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע. הכנס יתקיים בבית אריאלה בתל אביב החל מהשעה 17:45. לדף האירוע בפייסבוק היכנסו כאן.
שימו לב – מספר המקומות מוגבל ויש להירשם מראש באמצעות מייל noam@heskem.org.il או בטלפון 03-6938783.

 

בכירים פלסטינים ובכירי תנועת ש"ס הגיעו להסכמות מפתיעות בסמינר יוזמת ז'נבה

בתחילת החודש קיימנו סמינר לראשי תנועת ש"ס ובכירים פלסטינים בבודפשט, במהלכו הגיעו המשתתפים להסכמות רחבות שזכו להדים בתקשורת. סגן יו"ר הכנסת יצחק וקנין הפתיע כשציין שהיה מוכן לוותר על ריבונות ישראלית בהר הבית במסגרת הסכם קבע והוסיף: "יש לנו היום פרטנר, אבו מאזן, ואסור לנו לפספס את ההזדמנות הזאת". השר הפלסטיני הבכיר לשעבר אשרף אל עג'רמי העיד שהופתע מאנשי ש"ס: "דמיינו אנשים קיצוניים אך כשישבנו איתם ראינו שהם פתוחים ורגישים לנושאים שחשובים לעם הפלסטיני". היכנסו כאן לקרוא את הכתבות שפורסמו בעיתונות ולהאזין לראיונות שנערכו בעקבות המפגש.

 

אדריכלי יוזמת ז'נבה התארחו בניו יורק ערב עצרת האו"ם

רגע לפני שנפתחה עצרת האו"ם ערכנו סדרה של אירועים ומפגשים בניו יורק בהשתתפות ראשי יוזמת ז'נבה. בכנס שאירח מכון השלום הבינלאומי בהשתתפות עשרות דיפלומטים התארחו יו"ר היוזמה הישראלית יוסי ביילין ויו"ר היוזמה הפלסטינית יאסר עבד רבו, שעמד על חשיבות יוזמת ז'נבה בעידן הנוכחי והדגיש שזהו המודל המוסכם היחידי שמציג פתרונות לכל סוגיות הליבה. ראשי היוזמה נפגשו עם גורמים בכירים באו"ם ונציגים של מדינות מפתח במטרה לקדם נוסחה שתביא לחידוש המו"מ. היכנסו כאן לצפות בקטעי וידאו מהכינוס. במהלך ספטמבר הרבו אנשי היוזמה להתראיין בכלי התקשורת ולהציע פרשנויות וניתוחים מדיניים לאירועים. היכנסו כאן לכל הכתבות, המאמרים והראיונות.

 

עשרות נשים ישראליות ופלסטיניות נפגשו ברמאללה

"פורום הנשים לקידום חשיבה מדינית" של יוזמת ז'נבה הגיע החודש לרמאללה לקיום מפגש ראשון מסוגו של עשרות נשים ישראליות ופלסטיניות מובילות מהמגזר הציבורי, העסקי, התקשורתי והחברתי. במסגרת האירוע נפגשו הנשים עם מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף ויו"ר יוזמת ז'נבה הפלסטינית יאסר עבד רבו, קיימו דיונים בקבוצות מצומצמות על התהליך המדיני והמשיכו לסיור ברחבי העיר רמאללה. היכנסו כאן לקרוא עוד על המפגש ואת הכתבה שפורסמה בחדשות ערוץ 2 באינטרנט.

 

פתיחת המחזור הרביעי של הקורס למנהיגות מדינית

אנחנו שמחים לבשר על פתיחתו של המחזור הרביעי ברציפות של הקורס למנהיגות מדינית של יוזמת ז'נבה. הקורס הפך למסורת של ממש והכשיר עשרות פעילים פוליטיים במפלגות הגדולות בישראל. בקורס משתתפים מובילי דעת קהל ממפלגות מימין ומשמאל – חברי מוסדות, מזכירי סניפים, חברי מרכז ולשכה, חברי מועצות עיר ופעילים פוליטיים. החודש נפגשו המשתתפים עם אל"מ (מיל.) שאול אריאלי, עם השר לענייני אסירים לשעבר סופיאן אבו זיידה, עם מנכ"ל יוזמת ז'נבה גדי בלטיאנסקי ועם יו"ר פורום ארגוני השלום רון פונדק. בהמשך הקורס מתוכננים סיורי שטח ומפגשים נוספים עם אישי ציבור בכירים ומומחים מקצועיים.

 

עיתונאים נפגשו עם פעילי היוזמה מהמגזר הרוסי

במסגרת פעילות היוזמה בקרב הציבור הרוסי בישראל קיימנו מפגש בין עיתונאים מכלי התקשורת המרכזיים בישראל ובין פעילים חברתיים ופוליטיים במגזר הרוסי בישראל. במסגרת המפגש למדו המשתתפים על יוזמת ז'נבה, נפגשו עם תא"ל (מיל.) ישראלה אורון, מבכירות היוזמה ומומחית לסוגית הפליטים הפלסטינים, וקיימו דיון על המאפיינים הפוליטיים של הקהילה דוברת הרוסית בישראל.

 

ז'נבה כשם נרדף להסכם שלום אפשרי

מודל יוזמת ז'נבה עדיין מהווה דוגמא להסכם אפשרי בין ישראל והפלסטינים והדבר מתבטא באזכורים תכופים בכלי התקשורת. בחודש החולף הציג ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מתווה לפתרון הזהה למודל ז'נבה במאמר שפורסם בניו יורק טיימס. עזיז פאמי, פובליציסט מצרי, כתב על מכתב שנשלח לנשיא ארה"ב על ידי מנהיגים אמריקאים יהודים, נוצרים ומוסלמים המציין כי יוזמת ז'נבה היא הבסיס להשגת שלום בר קיימא במזרח התיכון. השגריר האמריקאי צוטט במסמך סודי שהודלף כהשווה את שר החוץ ליברמן ליו"ר היוזמה יוסי ביילין ואמר: "אנחנו לא משלים את עצמנו שליברמן הוא יוסי ביילין, הידוע כתומך שלום ששיגר לעולם את יוזמת ז'נבה". היכנסו כאן לקרוא את כל הידיעות במלואן.

 

הישארו מחוברים

התעדכנו על פעילויותינו לחודשים הקרובים באתר האינטרנט שלנו
עוד לא חברים שלנו בפייסבוק? הצטרפו כאן.
כבר חברים שלנו? הזמינו גם את החברים שלכם ועזרו לנו להרחיב את מעגל ההשפעה, בלחיצה על הקישור הבא:

 

התחברו אלינו גם ברשת

 

יוזמת ז'נבה - ח.ל חינוך לשלום

הרשמה

לבירורים על פעילויות, התנדבות, הרשמה לכנסים ולסיורים התקשרו אלינו לטלפון 03-6938780.