העדכון החודשי של יוזמת ז'נבה


 

שלום,

אווירת המלחמה והפסימיות הסובבת אותנו לאחרונה והיעדר תהליך מדיני כלשהו, אינם מבטיחים התפתחות חיובית בנושא המדיני בעתיד הקרוב. אפשר לשאוב תקווה מהחלטתו של נתניהו בעסקה לשחרור גלעד שליט, שמלמדת שמנהיג יכול לפעול בניגוד מוחלט להצהרותיו בעבר, ושרוב גדול בציבור מוכן לויתורים כואבים אם התמורה לכך היא ראויה. אנחנו שואבים תקווה גם מהמפגשים שאנו מקיימים מדי שבוע עם אנשי מפתח בזירה הפוליטית, ובהם אנשי ליכוד וש"ס, המביעים תמיכה בפתרונות היוזמה ובחידוש המשא ומתן. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא על פעילותנו מהחודש האחרון ולהצטרף לפעילויות הצפויות בשבועות הקרובים.

הסרטון שביבי לא רוצה לראות...

היכנסו לצפות בסרטון חדש של יוזמת ז'נבה שמוכיח שיש פתרון אפשרי לסכסוך:

תוך ימים ספורים בלבד נרשמו אלפי צפיות בסרטון ומעל 2000 איש כבר שיתפו אותו בפייסבוק.
עזרו לנו להמשיך ולהפיץ את הסרטון, כדי שראש הממשלה לא יוכל להתעלם:

שלחו את הקישור לחבריכם במייל ושתפו את הסרטון בפייסבוק.

המגזין האמריקאי הידוע "אטלנטיק" החל בפרסום סדרה של סרטונים העוסקים בפתרונות לסכסוך הישראלי פלסטיני. הסרטון הראשון בנושא גבולות מציג את יוזמת ז'נבה כאפשרות מעשית לגישור על הפערים והסרטון בנושא ביטחון מציג עקרונות המופיעים בנספח הביטחון ליוזמת ז'נבה. היכנסו כאן לצפות בסרטונים.

 

הצטרפו אלינו בשבת הקרובה לעצרת לזכרו של יצחק רבין

במוצאי שבת הקרובה נתכנס כבכל שנה בכיכר רבין בתל אביב על מנת לציין את יום השנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, לזכור את דרכו, דרך השלום, ולהזכיר לכולנו שזו הדרך היחידה לסיום הסכסוך ולחיים בשלום ובביטחון. הצטרפו אלינו ועזרו לנו בהסברה ובחלוקת חומרים, עותקים של הסכם ז'נבה וסטיקרים. מתנדבים מוזמנים לפנות אלינו במייל gilly@heskem.org.il או בטלפון 03-6938780.

 

השר לשעבר אשרף אל עג'רמי ומ"מ ראש עיריית עפולה יוסי גושן

פעילי ליכוד בכירים השתתפו בסמינר היוזמה והביעו תמיכה בה

החודש קיימנו סמינר לכ- 25 פעילים מרכזיים בליכוד ובהם ממלא מקום ראש עיריית עפולה, יו"ר הנהלת בית"ר העולמית, חברי מרכז מפלגה, ראשי סניפים מרחבי הארץ ועוד. במהלך יומיים למדו על פתרונות היוזמה ונפגשו עם ראשיה. בתום האירוע הביעו אחדים מהמשתתפים תמיכה במודל היוזמה ורובם כבר נרשמו למפגשי ההמשך בשבועות הקרובים. המועמד לראשות סניף הליכוד בחולון שמעון כהן שלקח חלק במפגש התראיין לערוץ 7 ואמר: "הסכם ז'נבה הוא אבן בוחן לכל מי שמעוניין במו"מ. אני מזדהה עם הרבה מהפתרונות שהושגו ביוזמה", והוסיף: "גם על ירושלים אפשר לדבר". היכנסו כאן להאזין לראיון המלא ולקרוא את הכתבה שפורסמה בעקבותיו.

 

ח"כ וקנין מש"ס בקורס המדיני

חבר הכנסת יצחק וקנין מש"ס התארח בקורס המדיני: "ההסכם העתידי ייראה כמו יוזמת ז'נבה"

המחזור הרביעי של הקורס למנהיגות מדינית של יוזמת ז'נבה לפעילי מפלגות אירח החודש את סגן יו"ר הכנסת ח"כ יצחק וקנין מש"ס שהשתתף לאחרונה בסמינר של יוזמת ז'נבה עם פלסטינים בכירים. וקנין הציג את העמדות המדיניות של תנועת ש"ס וסיפר על המפגש עם הפלסטינים. וקנין התייחס גם לקיפאון המדיני וקבע ש: "ככל שנחכה יותר זמן נשלם מחיר גדול יותר". לאחר מכן התקיימה הרצאה של יו"ר עמותת "עתיד כחול לבן", אורני פטרושקה, בנושא פינוי התנחלויות. היכנסו כאן לקרוא עוד על המפגש.

 

מהאו"ם למו"מ – קידום התהליך המדיני ביום שאחרי ספטמבר

בחודש החולף קיימנו כנס בהשתתפות למעלה מ – 200 איש בתל אביב בנושא עתיד התהליך המדיני על רקע המהלך הפלסטיני באו"ם והקיפאון במשא ומתן. בין הדוברים בכנס היו שגרירת ישראל לשעבר באו"ם פרופ' גבריאלה שלו, הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק, השר לשעבר ברשות הפלסטינית אשרף אל עג'רמי ויו"ר מועצת יש"ע דני דיין. רא"ל ליפקין שחק ציין כי שכשם שניתן היה להגיע לעסקת שליט בתנאים דומים כבר לפני שנתיים, כך כל הסכם שנגיע אליו בעתיד עם הפלסטינים ניתן להשגה כבר היום.

היכנסו כאן לצפות בסיכום מצולם של הכנס

 

הנגבי, אל עג'רמי, שאמה ובלטיאנסקי

יוזמת ז'נבה מתארחת אצל ראשי הרשויות בפרוזדור ירושלים

במסגרת הפרויקט "יום ביישוב" קיימנו יום עיון להנהגה המוניציפלית מיישובי פרוזדור ירושלים. היום כלל סיור לאורך תוואי הגדר בהדרכת אל"מ (מיל.) שאול אריאלי וכנס בהשתתפות עשרות חברי מועצות ותושבי האזור במבשרת ציון. באירוע השתתפו ראשי המועצות של מבשרת ציון, אבו גוש, מטה יהודה והר אדר, השר לשעבר אשרף אל עג'רמי, השר לשעבר צחי הנגבי, מנכ"ל יוזמת ז'נבה גדי בלטיאנסקי וחה"כ מהליכוד כרמל שאמה. העיתונאי שלום ירושלמי ממעריב שסיקר את האירוע התייחס לדבריו של שאמה וכתב: "העמדות שלו מתונות להפליא. הוא מכיר בפתרון שתי המדינות וגם תומך בזכות שיבה סימבולית לעם הפלסטיני". היכנסו כאן לקרוא את הכתבה המלאה.

בחודש שעבר לקחנו חלק גם בכנס מעלות תרשיחא לחיים משותפים. במסגרת פאנל בנושא המדיני נשאו דברים גם בכירי היוזמה, תא"ל (מיל.) ישראלה אורון והשר לשעבר אשרף אל עג'רמי.

 

ז'נבה בתקשורת

היכנסו כאן לקריאת מאמרי הדעה והאזנה לראיונות ברדיו שנערכו החודש עם אנשי היוזמה, ולחצו על התמונה לצפות ביו"ר ועדת ההיגוי של יוזמת ז'נבה יוסי ביילין והשר לשעבר ברשות הפלסטינית אשרף אל עג'רמי בראיון לתכנית "עושים סדר":

 

ובחודש הבא...

בחודש הקרוב נמשיך בפעילות במלוא המרץ. משתתפי המחזור הרביעי של הקורס המדיני יצאו לסיור שטח באזור ירושלים וייפגשו עם תא"ל (מיל.) ישראלה אורון להרצאה בנושא סוגית הפליטים ועם עו"ד טליה ששון להרצאה בנושא מעמדן המשפטי של ההתנחלויות, מחזור נוסף של ראשי ערים ישראלים ופלסטינים ייפגשו לסמינר מרוכז בנושא סוגיות הליבה של הסכסוך באיטליה, ויוזמת ז'נבה תתארח באשדוד במסגרת פרויקט "יום ביישוב" ליום עיון פתוח לציבור בעיר.

ללוח הפעילויות היכנסו כאן.

 

הישארו מחוברים

התעדכנו על פעילויותינו לחודשים הקרובים באתר האינטרנט שלנו
עוד לא חברים שלנו בפייסבוק? הצטרפו כאן.
כבר חברים שלנו? הזמינו גם את החברים שלכם ועזרו לנו להרחיב את מעגל ההשפעה, בלחיצה על הקישור הבא:

 

התחברו אלינו גם ברשת

 

יוזמת ז'נבה - ח.ל חינוך לשלום

הרשמה

לבירורים על פעילויות, התנדבות, הרשמה לכנסים ולסיורים התקשרו אלינו לטלפון 03-6938780.