העדכון החודשי של יוזמת ז'נבה


 

ועכשיו – לעשות. חסל סדר נאומים. היו שהשוו את עקרונות נתניהו (גושי התנחלויות, נוכחות צבאית בבקעה) לתכנית ז'נבה, היו שהשוו את עקרונות אובמה (67 עם חילופי שטחים) להסכם ז'נבה, אבל עדיין יש הבדל בולט בין מדיניות נתניהו, מדיניות אובמה ליוזמת ז'נבה. אנחנו עושים. בשבת כנס גדול עם פעילים בציבור העולים הרוסים, בשבוע הבא סמינר בן יומיים ל-35 פעילים בכירים בש"ס, לאחר מכן סמינר סוף שבוע לכ-20 ראשי ערים, ועוד, ועוד. עכשיו – שגם אובמה ונתניהו יעשו. אנחנו כאן כדי ללחוץ עליהם, בעזרתכם.

היכנסו לאתר שלנו www.heskem.org.il להתעדכן בפעילויות הקרובות וקראו בהמשך עוד על פעילות השבוע האחרון.
 

ביבי, עצור בז'נבה

לקראת נסיעתו של ראש הממשלה לוושינגטון ולפני נאומו בקונגרס פרסמנו מודעות בעיתונות המזכירות לו שקיים כבר פתרון לסכסוך:

המודעות שלנו זכו להתייחסות בטור של סימה קדמון, הפרשנית הפוליטית של ידיעות אחרונות:

 

שער מוספשבת מעריב, 20.5

ביבי, עוד תתגעגע לז'נבה

גם בכלי תקשורת נוספים הרבו להזכיר את עקרונות ז'נבה כפתרון האפשרי והקיים לסכסוך. העיתונאי בן דרור ימיני ממעריב הציג טבלת השוואה בין עמדת נתניהו ליוזמת ז'נבה וכתב: "בניגוד לשטף הגינויים שראש הממשלה חטף השבוע, בעקבות נאומו המדיני, דווקא מטה יוזמת ז'נבה פרסם מסמך המבהיר שנתניהו בדרך למהלך היסטורי. הוא מתקרב, בצעדי ענק, לעקרונות של הסכם ז'נבה".

העיתונאי בן כספית כתב כי "בקדנציה הבאה שלו נתניהו עוד יתגעגע ליוזמת ז'נבה". אפילו חברי כנסת משדולת ארץ ישראל וראשי מועצת יש"ע הביעו את חששם מכך ש"נתניהו התקפל ואימץ את יוזמת ז'נבה", וש"המרחק בין נתניהו ליוזמת ז'נבה קטן ממילימטר".

בכירי היוזמה הרבו להתראיין ולפרסם מאמרי פרשנות בנוגע לאירועי השבוע האחרון. היכנסו כאן לקרוא את ריכוז הידיעות התקשורתיות.

הטבלה שפורסמה בטורו של בן דרור ימיני במעריב:

 

הודעות נוספות

ביום שני הקרוב, 30 במאי, תקיים קרן פרידריך אברט כנס במכללה האקדמית נתניה בנושא "תנועות פוליטיות איסלאמיות במזרח התיכון", בין השעות 8:30-16:00. להזמנה המפורטת היכנסו כאן.

ביום שבת, ה- 4.6, תתקיים הפגנה תחת הכותרת "נתניהו אמר לא – ישראל אומרת כן", הקוראת לנתניהו לומר כן למדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. ההפגנה תצא מכיכר רבין בתל אביב בשעה 19:00. לאירוע ההפגנה בפייסבוק היכנסו כאן.

 

חפשו אותנו בפייסבוק

יש לכם מה להגיד על נאומי אובמה ונתניהו? יש לכם הערכה מה יקרה בשבועות הקרובים? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו והצטרפו לאלפי החברים והדיונים המתקיימים בלי הפסקה.

עזרו לנו להפיץ את העמוד גם לחבריכם והזמינו אותם להצטרף כאן.

 

התחברו אלינו גם ברשת

 

יוזמת ז'נבה - ח.ל חינוך לשלום

הרשמה

לבירורים על פעילויות, התנדבות, הרשמה לכנסים ולסיורים התקשרו אלינו לטלפון 03-6938780.

נשמח להמשיך ולעדכן בפעילויותנו