העדכון החודשי של יוזמת ז'נבה


 

שלום,

שנת 2011 סימנה קיפאון מדיני, אך דווקא בסיומה אנו שואבים עידוד מנתונים חדשים שפורסמו בסקר של האוניברסיטה העברית ומכון שיקאקי ולפיהם 58% מהישראלים ו-50% מהפלסטינים תומכים בהסכם עם הפלסטינים על פי מתווה יוזמת ז'נבה (עלייה משמעותית משנים קודמות). עוד עולה מהסקר כי הרוב המתון בשני הצדדים שתומך בהסכם חושב שהוא מיעוט ושגם בצד השני יש רק מיעוט התומך בהסכם. בדיוק מהסיבה הזו נפגשנו בחודש החולף עם חברי מרכז ליכוד, עם רבנים מש"ס, עם צעירי מפלגת העבודה, עם תלמידי תיכון בדימונה ועם פעילי קדימה בנתניה, והצגנו בפניהם פתרונות אפשריים לסכסוך והפגשנו אותם עם הפרטנר הפלסטיני - על כך תוכלו לקרוא בשורות שלפניכם. הצטרפו אלינו גם אתם וביחד נמשיך לקדם ב- 2012 הסכם עם הפלסטינים.

סגן יו"ר הכנסת ח"כ יצחק וקנין מש"ס: "הייתי חותם על יוזמת ז'נבה בשתי ידיי"

וקנין אמר את הדברים בראיון ברדיו שנתן בעקבות מודעה שפרסמנו בעיתונים (להלן) ובה אנו מודים לחלק מן האישים הבולטים שלקחו חלק בפעילויותינו השנה. וקנין הוסיף ואמר כי "מי שיקרא את הסכם ז'נבה - הימין צריך לחטוף אותו. קראתי את כל ההסכם ואני אומר – שהוא הטוב ביותר לימין". היכנסו כאן להקשיב לראיון במלואו. ח"כ וקנין הוא אחד מיני אישים רבים שפגשנו השנה – מבית שמש עד דימונה, ממעלות עד אילת, נפגשנו עם שרים וחברי כנסת מימין ומשמאל, עם רבנים מש"ס, חברי מרכז ליכוד, נשים מובילות ועוד. הצטרפו אלינו גם אתם במהלך 2012.

 

ליכודניקים בסמינר יוזמת ז'נבה

"מהלך דרמטי" (רינו צרור, גלי צה"ל): יוזמת ז'נבה משפיעה בליכוד

בשבוע שעבר קיימנו סמינר לעשרים חברי מרכז ליכוד, ראשי סניפים ופעילים מרחבי הארץ. הפעילים יצאו לשטח לסיור לימודי על גבולות יוזמת ז'נבה עם אל"מ (מיל.) שאול אריאלי, נפגשו עם בכירי היוזמה ועם בכירים פלסטינים ודנו בסוגיות הליבה. יו"ר חוג לפיד בליכוד ישי זנדני שהשתתף בסמינר סיפר על כך בראיון לגלי צה"ל ואמר: "המפגשים האלה מרחיבים את הדעת ונותנים זווית ראיה אחרת. אנחנו כמי שספגנו את הראיה הנוספת מתכוונים להציג אותה בפורומים של ח"כים ושרים בליכוד". היכנסו כאן והקשיבו לראיון המלא בגלי צה"ל. הסמינר התקיים בהמשך לשיתוף פעולה מתמשך עם הליכוד במסגרתו קיימנו בעבר סמינרים, סיורים וקורסים לחברי התנועה.

 

אירוע של יוזמת ז'נבה לציבור הרוסי

למה מפחד שר החוץ מיוזמת ז'נבה?

על רקע הצעת החוק להגבלת מימון עמותות יצאו ראשי ישראל ביתנו למתקפה נגד פעילותינו בקרב הציבור דובר הרוסית בישראל. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בשיחה עם שגרירי האיחוד האירופי כי יוזמת ז'נבה מנסה להשפיע על הציבור הרוסי. חברת הכנסת פאינה קירשנבאום אמרה שיוזמת ז'נבה עשתה מחקר והוציאה כספים כדי לשנות עמדות של רוסים בישראל. הפרשן הפוליטי של "הארץ" יוסי ורטר התייחס לכך וכתב: "ליברמן וקירשנבאום חוששים שאנשי ז'נבה בישראל הם מיסיונרים פוליטיים, שעיקר פעילותם היא במגזר הרוסי, מאגר הקולות העיקרי של ישראל ביתנו. ברור שהם מפחדים ממה ששליחי ז'נבה מעוללים בקרב עולי חבר העמים. הם מודעים לכנסים שהז'נבאים עורכים בהשתתפות אלפי עולים, כמו גם לשיתוף הפעולה שלהם עם ראשי ארגוני העולים". היכנסו כאן לקרוא את הכתבה.

 

ש"סניקים בסיור גבולות ז'נבה

"מותר לנו, הש"סניקים, לחשוב אחרת מהימין"

את הדברים אמר חבר הכנסת דוד אזולאי מש"ס במהלך סמינר שקיימנו ל-30 פעילים של ש"ס ביניהם סגני ראשי ערים, חברי מועצות אזוריות, יושבי ראש מועצות דתיות, רבנים ועוד. במהלך הסמינר השתתפו בסיור בשומרון עם אל"מ (מיל.) שאול אריאלי ונפגשו עם ראשי היוזמה ועם בכירים פלסטינים. אירוע זה התקיים בהמשך לסמינרים ומפגשים קודמים שנערכו במהלך השנה החולפת בשיתוף עם תנועת ש"ס. היכנסו כאן לקרוא כתבה בעקבות האירוע ולגלריית תמונות.

 

ח"כ אביטל, ביילין ואל עג'רמי בכנס

קדימה לז'נבה – יוזמת ז'נבה מתארחת בבית קדימה בנתניה

בחודש שעבר במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם קדימה, התארחנו בבית מפלגת קדימה בנתניה לערב עיון בנושא הקיפאון המדיני בהשתתפות 50 מפעילי המפלגה. חבר הכנסת דורון אביטל שהשתתף בכנס אמר כי "השיתוק המדיני אינו הכרח. הסכסוך עם הפלסטינים הוא לב הבעיה של ישראל. עד שלא נצליח לשרטט גבולות לא נוכל לפתור בעיות אחרות בתוך החברה הישראלית". עוד השתתפו בכנס השר לשעבר ברשות הפלסטינית אשרף אל עג'רמי ויו"ר ועדת ההיגוי של יוזמת ז'נבה יוסי ביילין. היכנסו כאן לקרוא עוד.

 

תלמידי תיכון מדימונה פוגשים את יוזמת ז'נבה

מז'נבה לדימונה – יוזמת ז'נבה וראש עיריית דימונה פוגשים תלמידי תיכונים

במסגרת פרויקט ראשי הערים של יוזמת ז'נבה הגענו בפעם השניה לדימונה והפעם ליום עם עשרות תלמידי תיכונים בעיר. ראש העיר מאיר כהן (ישראל ביתנו) אמר לתלמידים שלמרות שאינו רואה עצמו כאיש שמאל, "מה שיתקבל בסוף יהיה מתווה ז'נבה". עוד השתתפו במפגש יו"ר מרצ חיים אורון, השר לשעבר אשרף אל עג'רמי וד"ר גבי אביטל (ליכוד). היכנסו כאן לקרוא כתבות על האירוע ולהאזין לראיון שנערך בעקבותיו עם מנכ"ל היוזמה גדי בלטיאנסקי וד"ר גבי אביטל.

 

סמעאן חורי נפגש עם המשמרת הצעירה בעבודה

סמינר לחברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה

בחודש החולף קיימנו סמינר ל-30 פעילי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה בירושלים, בנושא התהליך המדיני ותפקידה של מפלגת העבודה בקידומו. במהלך הסמינר יצאו המשתתפים לסיור באזור ירושלים, נפגשו עם ראשי היוזמה, ועם מנכ"ל הפורום לשלום ודמוקרטיה סמעאן חורי. בתוך כך נפגשנו החודש עם בוגרי הקורס המדיני שהקימו את החוג להנעה מדינית במפלגת העבודה לקראת השקת החוג בחודש הקרוב.

 

יוזמת ז'נבה Vs. מועצת יש"ע

החודש התארחנו בסדרת הדיבייט של "TLV Internationals". מול קהל של כמאה וחמישים משתתפים התקיים עימות מדיני בהשתתפות מנכ"ל יוזמת ז'נבה גדי בלטיאנסקי ומנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר נפתלי בנט שעסק בנושא ההתנחלויות בגדה המערבית. מי ניצח בעימות?... היכנסו כאן לצפות בקטעי וידאו מתוך האירוע:

 

מפגש שגרירים בקורס המדיני

עוד היה לנו החודש

משתתפי המחזור הרביעי של הקורס המדיני נפגשו בחודש שעבר עם אדריכל יוזמת ז'נבה יוסי ביילין, עם שגריר ישראל לשעבר בצרפת דניאל שק ועם שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר אילן ברוך. בנוסף יצאו חברי הקורס לסיור גבולות בשומרון. בוגרי המחזורים הקודמים נפגשו החודש לסיור של עמותת ידידי כדור הארץ שעסק בסוגית המים והשפעתה על הסכסוך. מנכ"ל יוזמת ז'נבה תדרך כעשרים דיפלומטים משבדיה המוצבים במזרח התיכון על המצב המדיני ועל יוזמת ז'נבה.

 

הישארו מחוברים

התעדכנו על פעילויותינו לחודשים הקרובים באתר האינטרנט שלנו
עוד לא חברים שלנו בפייסבוק? הצטרפו כאן.
כבר חברים שלנו? הזמינו גם את החברים שלכם ועזרו לנו להרחיב את מעגל ההשפעה, בלחיצה על הקישור הבא:

 

התחברו אלינו גם ברשת

 

יוזמת ז'נבה - ח.ל חינוך לשלום

הרשמה

לבירורים על פעילויות, התנדבות, הרשמה לכנסים ולסיורים התקשרו אלינו לטלפון 03-6938780.

נשמח להמשיך ולעדכן בפעילויותנו השונות, בניירות עמדה ובעדכונים שוטפים.