כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"ופא": "קואליציית השלום" קיימה את מפגש הצעירים הפלסטיני השני ברמאללה

(16/03/2008)

רמאללה, סוכנות הידיעות "ופא":

"קואליציית השלום הפלסטינית" חתמה אתמול את סמינר "מפגש הצעירים הפלסטינים השני" בן 3 ימים ברמאללה. כותרת הסמינר היא "ליבי גאה".

הסמינר אורגן על ידי "קואליציית השלום הפלסטינית" בשיתוף עם האיחוד האירופי והשתתפו בו כ- 60 סטודנטים ממספר אוניברסיטאות בגדה המערבית ונציגי ארגונים של צעירים. 
הסמינר התרכז בסוגיית האסירים הפלסטינים, ובנושאים הקשורים בתרבות הדיאלוג, האי-אלימות, הסובלנות, פלורליזם של דעות, לצד נושאים אחרים.

בנושא האסירים נשא דברים יו"ר מועדון האסיר קדורה פארס, שהדגיש את ההכרח מצד הרשות הלאומית, הכוחות הפוליטיים והחברה האזרחית להשקיע את מירב המאמצים לטובת שחרור האסירים. 

כדורה פארס אמר כי אין מנוס מהתקדמות במסגרת פעולה רחבה יותר לטובת גיוס תמיכה ברמה הבינלאומית כדי ללחוץ על ישראל להביא לסגירת התיק הזה.
קדורה פארס דיבר גם על חשיבות השתתפות הצעירים מתוך כוונה לבנות שכבה פעילה של צעירים בחברה הפלסטינית.
פארס שיבח את בחירתה של "קואליציית השלום" לקדם את הדיון בעניין האסירים, תוך כדי שהוא מרכז את העניין בהכרח להעלות את הסוגיה הזו לרמות החשיבות הגבוהות ביותר ברמה הרשמית והציבורית. פארס התייחס גם ליוזמות כמו זו של "קואליציית השלום" בכינוס סמינר זה ולהשתתפות צעירים מובילים בו. 

המפגש אירח גם את מתאם תכנית השותפות למען השלום עיזת איוב, ואת האחראית על ההסברה והתקשורת במשרד הנציבות האירופית בירושלים היפא סיאם, היכן שהסבירו שניהם אודות תפקיד האיחוד האירופי במתן תמיכה במוסדות החברה האזרחית, וביחוד ביזמויות הציבוריות.

איוב הצביע תוך מענה על שאלות על שקידתו של האיחוד האירופי להגיש כל סיוע אפשרי למוסדות הפלסטינים ולחברה האזרחית, שכן דבר זה בולט וגלוי במבנה תכנית השותפות למען השלום, עבורה הקציב השנה סכום של 5 מיליון יורו.
ציאם ציינה מצידה כי האיחוד האירופי מגלם תפקיד מדיני פעיל בתהליך השלום במזרח התיכון, וזאת דרך הקוורטט, בנוסף לתפקידו בהגשת סיוע לעם הפלסטיני דרך מכניזמים שונים.

מנכ"ל "קואליציית השלום" נידאל פוקאהא ציין כי זהו מפגש שני במסגרת סדרה דומה של פעילויות אותן מקיימת "קואליציית השלום הפלסטינית"  במהלך השנה הנוכחית, פעילויות שבאות במסגרת שאיפת "קואליציית השלום" לעגן את תרבות השיח, כיבוד דעת האחר, ומתן אפשרות לצעירים, המהווים גורם מרכזי בחברה, לשחק תפקיד בעל השפעה בהפצת ערכי הסובלנות, השיח והדמוקרטיה.
פוקאהא הוסיף: "הצעירים מהוים מגזר חיוני בבניית החברה הפלסטינית ובפיתוחה, ועקב כך יש להתרכז בפיתוח תודעתם וחינוכם ברוח ערכי תרבות השיח, האי-אלימות. באופן זה תודעת הצעירים לגבי שלמות החברה תבטא את הכלי הטוב ביותר להפצת תרבות השיח, וגינוי אוירת האלימות בפתרון מחלוקות. פוקאהא ציין כי במסגרת הפרוייקט תהיה פניה לכ- 5000 צעירים וצעירות, בהבהירו כי מספר ייצוגי מההנהגה הצעירה, מעגלי קבלת החלטות, מורים, ופעילויות של נשים, יפיקו תועלת מתכניות אחרות של "קואליציית השלום הפלסטינית".
נידאל פוקאהא הבהיר כי הבחירה לעסוק בסוגיית האסירים כסוגיה ראשית במפגש זה באה לעבות את הדיון בנושא ברחוב הפלסטיני בשל חשיבות הסוגיה מבחינה אנושים ומדינית.
פוקאהא אמר: "ישנם כיום קרוב ל- 11 אלף אסירים פלסטינים בבתי הכלא בישראל, שרבים מהם יושבים בכלא כבר מעל ל- 20 שנה, כמו כן בערך שליש מהאסירים הינם קטינים או נערים בגיל ההתבגרות, מה שהביאנו לעסוק בסוגיה זו כדי להאיץ בהנהגה הפלסטינית לטפל בנושא ולשים אותו בראש סדר העדיפויות שלה". פוקאהא הצביע על החשיבות שמייחסת החברה הפלסטינית לאסירים, ולראייה חשיבותו של "מסמך ההסכמה הלאומית" מלפני שנתיים, שעודנו מהווה עמוד תווך עליו ניתן להסתמך.