כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מה אומרים בכירים ברשות הפלסטינית בעקבות הפיגוע?

(13/03/2011)

נאום נתניהו אחרי הפיגוע:

דבר כזה מחייב גינוי חריף וחד משמעי. זה מחייב משהו נוסף. זה מחייב את הפסקת ההסתה. אני דורש מהרשות הפלסטינית להפסיק את ההסתה שמתנהלת כל יום בבתי הספר שלהם, במסגדים שלהם ואמצעי התקשורת שנשלטים על ידם. הגיע הזמן להפסיק את כפל הלשון הזה. כי הרשות הפלסטינית מדברת שלום כלפי חוץ, אבל מתירה ולפעמים גם מובילה הסתה כלפי פנים. הגיע הזמן שיפסיקו את ההסתה ויתחילו לחנך את עמם לשלום.

"אל-איאם", 13.3.2011

הרשות הפלסטינית מציינת את התנגדותה לאלימות ואת הוקעתה אותה

רמאללה, בית ג'אלה, "ופא": נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, ציין כי הוא מגנה ומתנגד לכל אופן של שימוש באלימות, המופנית כלפי אזרחים, יהיו אשר יהיו מקורה וסיבותיה. הוא אמר את הדברים על רקע האירוע באיתמר.

כמו כן ציין הנשיא כי "האלימות לא תוליד דבר זולת עוד אלימות, ומה שנדרש הוא למהר למצוא פתרון צודק וכולל לסכסוך".

ד"ר סלאם פיאד, ראש הממשלה, אמר מצידו כי "לא צריך להיות ספק לגבי עמדתנו בכל הקשור לאלימות, שכן אנו מתנגדים לה באופן מוחלט".

פיאד המשיך ואמר אתמול במהלך טכס הנחת אבן פינה לבניין השייך לעיריית בית ג'אלה: "אכן, אני אומר זאת על רקע מה שארע בליל אמש בהתנחלות איתמר, שגבה קורבנות של אב, אם ושלושה ילדים, בדיוק כפי שאמרנו פעם אחר פעם בנוגע לאלימות כנגד עמנו: אנו מתנגדים לאלימות שכזו ומגנים אותה". ראש הממשלה הוסיף כי "האלימות אינה מצדיקה אלימות, ואנחנו מתנגדים לה, יהיו אשר יהיו הסיבות, המבצעים, המטרות או הקורבנות".