כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מבזקי היום בתקשורת הפלסטינית: תכניות בנייה חדשות למזרח ירושלים, פתיחת ציר תנועה בגדה ומעברים לרצועה

(06/05/2009)

תכנית לבניית 10,000 יחידות דיור בשכונות ערביות בירושלים המזרחית 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, העמיד תכנית לבניית 13,550 יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים, מהן 10,000 בשכונות ערביות במהלך 20 השנים הבאות. התכנית כוללת הכנת תשתיות לבנייה, הקלות לצעירים, 5 גנים אזוריים, אזורים פתוחים, מרכזי תיירות, מרכזי היי טק ופעולת שמירה על מבנים בעלי חשיבות הסטורית. 1,500 יחידות דיור מתוכננות להיבנות בשכונת א-טור, בבית חנינא ושועפט 2,500, 2,000 בתל אדיסה, 2,500 בג'בל מוכבר, ו- 700 יחידות במרכז העיר המזרחית.
מהנדס מחוז ירושלים המזרחית, עדנאן אל-חסייני, אמר ל"אל-איאם" שתכנית העירייה המערבית לגבי בנייה בירושלים המזרחית היא "זריית אפר בעיניים", ואמר ש"הנחת ההצעה בשלב זה מיועדת להקל על הלחץ הבינלאומי, שמופעל על ישראל כדי לעצור את פעולותיה בעיר המזרחית, ובעיקר את פעולות ההרס והפקעת האדמות, שאינן עולות בקנה אחד עם כל נוהג או היגיון".
אל-חסייני הדגיש כי "התכנית נקבעה באופן חד-צדדי. ברור שמטרת תכנית זו לרוקן את מרכז העיר, וניסיון להוסיף מספר של דירות לחלק מהשכונות, אך שיעור התועלת שתצמח, בהתאם לנתונים, יהיה מועט מאד. כמו כן, ירושלים תתוכנן על חשבון השטחים הפלסטינים בעיר המזרחית, וההוכחה לכך היא שכונת אל-בסתאן בסלואן". (אל-איאם, 6.5.09)

ישראל תפתח את הדרך המקשרת בין קריית ארבע למערת המכפלה לתנועת פלסטינים 

דוברת מטעם צה"ל הודיעה שצה"ל יפתח את הדרך הזו שהייתה סגורה בפני פלסטינים בחמש השנים האחרונות. "צעד זה נעשה לאחר התחייבויות שלקחו על עצמם רשויות המשפט בישראל בעניין הקלת התנועה עבור הפלסטינים", אמרה הדוברת. (אל-קודס, 6.5.09)

ישראל פתחה באופן חלקי שלושה מעברים לרצועת עזה 

ישראל פתחה גם היום, 6.5, שלושה מעברים לרצועת עזה באופן חלקי לטובת הכנסת חמרי אספקה הומניטרית, גז ודלק. ראש ועדת תיאום הסחורות לרצועת עזה, ראיד פתוח, אמר כי אלו מעברי כרם שלום, קרני ונחל עוז. הובהר כי הוחלט להכניס 100 עד 117 משאיות עם סיוע לסקטור המסחרי, החקלאי ולרשות המים בעזה. (אל-קודס, 6.5)

כוחות הביטחון המצרים הרסו מנהרות הברחה בדרום רצועת עזה 

עדי ראיה מסרו שכוחות הביטחון המצרים הרסו אתמול, יום ג', מספר מנהרות ששימשו להברחה, וקישרו בין רפיח למצרים.
נמסר שכוחות הביטחון המצרים הגבירו את נוכחותם לאורך הגבול, וזאת במטרה לחזק את ההגבלות כדי לעצור את ההברחות דרך המנהרות. (אל-קודס אל-ערבי, 6.5.09)