כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": עבד רבו: " הרש"פ לא תסכים שהמו"מ יהיה כיסוי לבנייה בהתנחלויות"

(10/05/2010)

אל-קודס, 10.5.2010

עבד רבו: " הרש"פ לא תסכים שהמו"מ יהיה כיסוי לבנייה בהתנחלויות"

מזכ"ל "הועד הפועל" של אש"פ, יאסר עבד רבו, אמר היום, יום שני, שהרש"פ לעולם לא תסכים שהמו"מ עם ישראל ישמש כיסוי לאיזושהי פעילות של בנייה בהתנחלויות. עבד רבו אמר בהודעה לערוץ הרשמי "קול פלסטין" כי "הפלסטינים מסרבים להעניק לישראל את האפשרות לשלב בין המו"מ לבין הבנייה בהתנחלויות".

הוא הוסיף כי תוכן הפרסום של מזכירות המדינה האמריקאית, שפורסם בליל אמש ועסק במו"מ עם ישראל, מכוון ביסודו לבנייה בהתנחלויות ולהפרות הישראליות.

הוא סבר שישראל, לאחר הפרסום האמריקאי, עודדה ודחפה קבוצות מתנחלים לבנות יחידות דיור בשכונת ראס אל-עאמוד בירושלים תחת פיקוח הממשלה.

עבד רבו הוסיף: "התחלנו מייד לאחר ההודעה על פרויקט זה לעקוב אחריו עם האמריקאים ועם כל הגורמים הבינלאומיים הנוגעים בדבר מתוך הבנה כי עניין זה מהווה את ההפרה הראשונה ואת החריגה הראשונה מהמצב המיוחד שנוצר סביב חידוש המו"מ באופן לא ישיר".

עבד רבו ציין כי ארה"ב התחייבה שתנקוט בעמדה כלפי כל מי שיבצע הפרות, שיזיקו לתהליך המדיני וישבשו את המו"מ. הוא הפנה את תשומת הלב לכך שהפרויקט ההתנחלות האחרון בשכונת ראס אל-עאמוד בירושלים "מהווה מקרה מבחן לעמדה האמריקאית ולכל המאמצים הבינלאומיים".

משרד החוץ האמריקאי הזהיר בפרסום שהוציא הן את הישראלים והן את הפלסטינים מתוצאת ביצוע פעולה כלשהי שתמוטט את האמון במזרח התיכון, וזאת לאחר שהודיע על פתיחת השיחות הלא ישירות בין הצדדים.