כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מקורות פלסטיניים: רייס תיקח חלק בפגישה שניה בין עבאס ואולמרט

"אלקודס" (26/12/2006)

עמאן- מקורות פלסטיניים מהימנים דיווחו על תכנית לעריכת פגישה שניה בין הנשיא, מחמוד עבאס, ורה"מ הישראלי, אהוד אולמרט, בהשתתפות שרת החוץ האמריקאית, קונדוליסה רייס, במהלך ביקורה במזה"ת בתחילת השנה הבאה.

מקורות השייכים לעיתון הירדני, "אלדוסתור", אישרו כי קבוצת עבודה אמריקאית-פלסטינית-ישראלית מתוכננת להיפגש.

המקורות,המקורבים לנשיא עבאס, מסרו כי המפגש עם רייס יניח את קווי הרוחב לתכנית האמריקאית-פלסטינית-ישראלית המשותפת, בה תומכות ירדן ומצרים, להוצאת תהליך השלום הכושל מקיפאונו.

המקורות הוסיפו כי הפגישה השניה, שתפגיש את עבאס ואולמרט עם שרת החוץ האמריקאית, תהיה פגישה מכרעת שיוגדרו בה קווי הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67', ומציאת פתרונות שורשיים לחלק מהבעיות הרות הגורל, וכמו כן תעסוק הפגישה בהחשת עריכתן של בחירות לפרלמנט ולנשיאות בשטחים הפלסטיניים, ודרכי חיזוק מרכז יו"ר הרשות מול כוחה של תנועת "חמאס", אשר החלה להתגבר על הזירה הפלסטינית.

מכוון אחר, ידיעות שפורסמו בעיתון אמריקאי ציינו שוושינגטון בוחנת תכנית להכרזה על מדינה פלסטינית בגבולות זמניים בסוף 2007, וכבר החלה ללחוץ על הקונגרס להענקת 100 מיליון דולר לנשיא, עבאס.

העיתון היהודי האמריקאי, "פורוורד", שהינו בעל תפוצה רחבה, מסר כי מובן המדינה בגבולות זמניים נשען על השלב השני של תכנית "מפת הדרכים", הנתמכת ע"י וושינגטון.
העיתון הוסיף כי מקור דיפלומטי, שנמסר לו מפי אחדים מבכירי הממשל האמריקאי אודות רעיון המדינה בגבולות זמניים, אמר השבוע כי התכונה בעלת החשיבות הניכרת שכלולה בתכנית, היא בכך שהתכנית מאפשרת לממשל הנשיא, ג'ורג' בוש, להשיג את מטרתו בנוגע לפתרון של שתי מדינות במהלך מסגרת זמנים הגיונית.