כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

עבאס: ישראל אינה עומדת בהבטחות אולמרט

אלקודס (08/01/2007)

עבאס מאשים את ישראל באי-עמידה בהתחייבויות אולמרט
הנשיא עבאס קורא ל"פתח" להתכונן לבחירות מוקדמות
 

בית לחם- נג'יב פראג'- הנשיא מחמוד עבאס הדגיש כי הוא אינו חוזר בו מהקריאה לערוך בחירות מוקדמות לנשיאות ולפרלמנט במועד שעדיין לא נקבע, וזאת במידה ויכשלו כל המאמצים להרכבת ממשלת אחדות לאומית. דבריו של עבאס הושמעו במהלך מפגש עם יו"ר וחברי סניף "פתח" בבית לחם. לצד המפגש הזה השתתף עבאס בחגיגות חג המולד של העדות הנוצריות אשר חלות לפי לוח השנה המזרחי.

לפי דברים של חבר הפרלמנט מטעם "פתח", עיסא קראקע, מסר עבאס לנוכחים כי הודעתו המתוקשרת מלפני חודש, בה הצהיר על כוונתו לערוך בחירות מוקדמות, איננה שימוש בטקטיקה או בספין, אלא היא מהווה את אחד מפתרונות המוצא מהמבוי הסתום, למרות שעבאס לא סגר את הגולל בפני אפשרות של הרכבת ממשלת אחדות לאומית. כפי הנראה כעת, כל הדרכים כבר נסגרו בפני הממשלה המכהנת, ובהתאם לכך המוצא היחיד הוא עריכת בחירות מוקדמות. עבאס קרא לכל מנהיגי, פעילי וחברי "פתח" להתכונן באופן מלא לבחירות אלה, דרך קיום פעילות של סידור השורות הפנימיות של המפלגה, השלמת קיום פגישות של ועידות התנועה במחוזות השונים במטרה לקיים את הועידה הלאומית השישית של ה"פתח".

עבאס דיבר במהלך המפגש על השינויים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. הוא הצביע על עריכת שינויים שורשיים במנגנונים אלה. ניתן לצפות לשינויים לגבי כ- 140 אנשי ביטחון בכירים. עבאס לא הוסיף פרטים נוספים בנושא. עבאס הסביר כי שינויים אלו הם צורך ממשי, בין היתר במטרה להפסיק את אי-הסדר הביטחוני שהפך לאיום על פני יסודות החברה הפלסטינית. בהתאם לכך אין מנוס מלפעול יחד להפסקת ההפקרות. עבאס טען כי אין מנוס מלשים סוף מוחלט לעימותים הפנימיים, ואמר כי מאמצים לטובת העניין יושקעו במירב הרצינות.

עבאס האשים במהלך הפגישה את ישראל באי-עמידה בהתחייבויות, אותן נתן אולמרט במהלך פגישתו עם עבאס לפני כשבועיים. עבאס אמר כי אין כל עמידה בהבטחות שניתנו בנושא עריכת הקלות שונות. עבאס האשים את התוקפנות הישראלית כגורם שבא לסכל את ההבטחות שניתנו.