כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מכון הסקרים של ד"ר שיקאקי ברמאללה: 65% מצפים כי ממשלת האחדות תחזור בקרוב למו"מ עם ישראל.

המרכז הפלסטיני למחקר סקרים ומדיניות (26/03/2007)

להלן עיקרי הממצאים של הסקר האחרון שנערך בקרב מדגם מייצג של 1270 פלסטינים מעל גיל 18 תושבי הגדה המערבית ורצועת עזה המשתייכים ל- 127 ישובים שנבחרו באופן רנדומלי. הסקר נערך בין ה- 22 ל- 24 למרץ.

65% מצפים כי ממשלת האחדות תחזור בקרוב למו"מ עם ישראל. 

88% מרוצים מהרכבת ממשלת האחדות הפלסטינית.

49% מהפלסטינים תומכים בכך שבתמורה להכרת ישראל בממשלת האחדות, תכיר ממשלת האחדות בישראל. 

רוב של 72% תומך ב"יוזמה הסעודית" וב"יוזמת השלום הערבית", לעומת 26% שמתנגדים לה. 

רוב של 54% סובר כי הרכבת ממשלת האחדות תוביל את "חמאס" לגלות יותר גמישות ומתינות ביחסה לישראל, בעוד ש- 18% חושבים את ההיפך.

63% תומכים ו- 35% מתנגדים להכרה הדדית של ישראל כמדינת העם היהודי ושל פלסטין כמדינת העם הפלסטיני אחרי הקמת מדינה פלסטינית ופתרון כל סוגיות הקונפליקט. 

רוב של 71% תומכים ו- 27% מתנגדים לניהול מו"מ עם ישראל ע"י הרשות הפלסטינית וממשלת האחדות, בהשתתפות "פתח" ו"חמאס", במטרה לייסד מדינה פלסטינית ברצועת עזה ועל שטח שבין 80% ל- 90% מהגדה המערבית, מו"מ שיגרור אחריו מו"מ נוסף בין המדינה הפלסטינית וישראל על עניינים אחרים של הקונפליקט כמו גבולות קבע, פליטים, מקומות קדושים ואחרים. 

רוב של 85% תומך ו 14% מתנגד להפסקת האש ברצועת עזה. באופן דומה, 84% תומכים ו- 14% מתנגדים להרחבת הפסקת האש הנוכחית לשטחי הגדה. 

אם היו נערכות כיום בחירות לפרלמנט, היו 43% מצביעים ל"פתח", 37% ל"חמאס", 11% למפלגות אחרות ו- 8% עוד לא החליטו. תוצאות אלה כמעט זהות לאלו שהושגו בסקר האחרון של "המרכז הפלסטיני למחקר סקרים ומדיניות", שנערך בדצמבר 2006. 

48% מצפים כי ממשלת האחדות תיענה לדרישות הקוורטט, בעוד שאחוז זהה מתנגד לכך.