כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": יאסר עבד רבו מגיב להחלטת ישראל על הכללת אתרי דת כאתרי מורשת יהודית

(25/02/2010)

"אל-קודס", 25.2.2010

יאסר עבד רבו וחנאן עשראוי מגיבים להצהרת ישראל על הכנסת מערת המכפלה, קבר רחל וחומות העיר העתיקה בירושלים לרשימת המורשת היהודית

החלטת ממשלת ישראל להפוך את מערת המכפלה בחברון, את קבר רחל בבית לחם ואת חומות העיר העתיקה בירושלים לאתרי מורשת יהודית עוררה תגובות קשות בצד הפלסטיני, שרואה במהלך זה התגרות. מזכ"ל "הועד הפועל" של אש"פ, יאסר עבד רבו, התייחס במסיבת עיתונאים להחלטת ממשלת ישראל כ"הרעלת האווירה על ידי ממשלת ימין קיצונית, שאינה רוצה בשלום ולא במו"מ רציני". עבד רבו טען ש"הישראלים לא רוצים שהמאמצים הבינלאומיים ישאו פרי. מה שהם רוצים הוא ליצור כיסוי של סוג כלשהו של מו"מ, ותחת כיסוי זה ישראל תמשיך בפעולות הייהוד, ההשתלטות על שטחים ובניית משטר גזעני ועריץ". עבד רבו ציין ש"יהיה קשה, אם לא בלתי אפשרי, לפתוח במו"מ רציני, ישיר או לא ישיר, לנוכח האווירה הזו". הרש"פ הסכימה עקרונית להצעה האמריקאית לעבות את מאמצי האמריקאים בנוגע לשני הצדדים, הפלסטיני והישראלי, תחת מה שמכונה "מו"מ לא ישיר", השואף להגיע ל"מו"מ ישיר, רציני, שמטרתו ותקרת הזמנים שלו קבועים".

חברת "הועד הפועל" של אש"פ, חנאן עשראוי, אמרה באותה מסיבת עיתונאים כי "מה שעושה ממשלת ישראל הוא חרפה לאופיו של המשטר בישראל, שרוצה את המו"מ רק כדי ליישם את מדיניותו". עבד רבו ועשראוי מסרו שמהלכי ישראל שואפים "לגרום לכיליון תרבותי כלפי זכותו של העם הפלסטיני על ידי הכיבוש הישראלי". אש"פ פנה אל הגופים המייצגים את הפלסטינים ברחבי העולם להבהיר את העמדה הפלסטינית, שמובנה כי "לא ניתן להמשיך בתהליך המו"מ לאור ההחרפה החמורה מצד הכיבוש הישראלי, שמהווה התגרות כלפי דעת הקהל הפלסטינית".