כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

תקשורת בעקבות כנס יוזמת ז'נבה בראשל"צ: אבו זיידה רוצה מדינה דו לאומית, פלד מהליכוד דווקא בעד שתיים

(02/11/2009)

סופיאן אבו-זיידה: רוצה מדינה אחת, דו-לאומית

בכיר הפת"ח אמר בכנס של יוזמת ז'נבה כי הוא אינו תומך בפתרון שתי המדינות. השר פלד: בלי מדינה פלסטינית – ישראל כמדינה יהודית בסכנה

מיה בנגל | 2/11/2009 3:45 NRG

התפוררות בתמיכה בפתרון שתי המדינות בצמרת פת"ח: ד"ר סופיאן אבו-זיידה, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית ומראשי מפלגתו של יו"ר הרשות, אבו-מאזן, אמר אמש (א') כי הוא מעדיף פתרון של מדינה דו-לאומית. "אני מוותר על מדינה פלסטינית, אני רוצה מדינה אחת", אמר בכנס של ארגון יוזמת ז'נבה שהתקיים בראשון לציון.

ארגון יוזמת ז'נבה קיים את הכנס, תחת הכותרת: "מדינה אחת או שתי מדינות לשני העמים?". בכנס השתתף אבו-זיידה מהצד הפלסטיני, בעוד השר יוסי פלד וח"כ אופיר פינס ייצגו את הצד הישראלי. בארגון אומרים כי דבריו של אבו-זיידה מחדדים את החשש הישראלי מפני הקמתה של מדינה דו-לאומית, שבסופו של דבר תהיה בעלת רוב של אזרחים פלסטינים.

"אני מוכן לחתום על מדינה אחת, ולא רוצה שתי מדינות", אמר אבו-זיידה. "אם לא תקום כאן מדינה פלסטינית, יהיה כאן כמו בדרום אפריקה".

ח"כ פינס אמר כי על הממשלה חלה אחריות להביא לפתרון של הקמת מדינה פלסטינית. "מדובר באינטרס ישראלי מובהק, והזמן הולך ודוחק להשגת היעד הזה", אמר. "התהליך המדיני מדשדש, והדבר עלול להוביל להתקלחות אלימה. אני מוכן לסייע לברק, אם הוא ונתניהו יעשו יחד שלום".

השר פלד העריך כי כוונותיו של נתניהו לשלום הן כנות ורציניות. הוא אמר כי אם בסופו של דבר לא תקום מדינה פלסטינית, קיימת סכנה קיומית למדינת ישראל, כמדינתו של העם היהודי. "אם תהיה מדינה אחת דו-לאומית, היא תהיה בסופו של דבר מדינה פלסטינית", אמר פלד.

בעיתון "נובוסטי נדלי" המיועד למגזר הרוסי בישראל נכתב :

"בכיר בפת"ח ד"ר סופיאן אבו-זיידה, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, אמר בכנס של ארגון יוזמת ז'נבה שהתקיים בראשון לציון, כי הוא מעדיף פתרון של מדינה דו-לאומית. הוא הסביר כי, "אם לא תקום כאן מדינה פלסטינית, יהיה כאן כמו בדרום אפריקה". השר יוסי פלד וח"כ אופיר פינס ייצגו את הצד הישראלי בכנס וצידדו בהקמת מדינה פלסטינית, בתור אינטרס ישראלי מובהק" .

באתר החדשות הרוסי ISRALAND פורסם:

"האם כבר לא כולם בפת"ח תומכים בעיקרון שתי המדינות? ד"ר סופיאן אבו-זיידה, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית ומראשי מפלגתו של יו"ר הרשות, אבו-מאזן, אמר אמש כי הוא מעדיף פתרון של מדינה דו-לאומית. "אני מוותר על מדינה פלסטינית, אני רוצה מדינה אחת", אמר בכנס של ארגון יוזמת ז'נבה שהתקיים בראשון לציון. ארגון יוזמת ז'נבה קיים את הכנס בו השתתף אבו-זיידה מהצד הפלסטיני, בעוד השר יוסי פלד וח"כ אופיר פינס ייצגו את הצד הישראלי. "אם לא תקום כאן מדינה פלסטינית, יהיה כאן כמו בדרום אפריקה", הוסיף אבו-זיידה. ח"כ פינס אמר כי על הממשלה חלה אחריות להביא לפתרון של הקמת מדינה פלסטינית. "מדובר באינטרס ישראלי מובהק", אמר".