כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": עבד רבו: "מה שיהפוך את התהליך לרציני הוא התחייבות ישראל ביישום שלב א' ממפת הדרכים"

(23/10/2007)

יאסר עבד רבו: דיאלוג דרך מתווכים מוכר לנו, בין חמאס וישראל 

(תרגום- מטה יוזמת ז'נבה)
עזה- ד.ב.א: יאסר עבד רבו, מנכ"ל "הועד הפועל" של אש"פ חשף אתמול את דבר קיומו של דיאלוג מתמשך דרך מתווכים בין ישראל לתנועת חמאס.
עבד רבו ציין בפני רשות השידור הפלסטינית ("קול פלסטין") את דבר קיומם של מגעים בין תנועת חמאס וישראל דרך מתווכים, באומרו: "אנו מכירים היטב את האישים הישראלים המשמשים מתווכים בינם לבין ישראל תחת כיסוי זאת שהם רוצים לפתוח שער לדיאלוג ורוצים הודנה".
עבד רבו הוסיף: "העם ברצועת עזה לא מכיר היום דבר שנקרא דמוקרטיה, וזאת בשל שלטון תנועת חמאס, שמצדיקה כל דבר תמורת השלטון".
עבד רבו תיאר את חמאס כ"תנועה שאינה מכירה באינטרס של החברה, ולא באינטרס הסוגיה הלאומית. עבורה האינטרס היחיד הוא הקבוצה המצומצמת שהיא מקיימת עבור עצמה על חשבון העם. הם מציגים עצמם כאילו הם יכולים לספק ביטחון לישראל תמורת ההישארות בשלטון".

בנוגע לוועידת השלום, אמר עבד רבו: "צריך להיות כאן הסכם על מסמך, שיוצג בוועידה עד שנפתח במשא ומתן הרציני על הסכם הקבע", והוסיף: "מה שיהפוך את התהליך לרציני הוא התחייבות ישראל ביישום השלב הראשון ממפת הדרכים, וכניסה לתהליך מדיני בנוגע להסכם הקבע על בסיס קווי היסוד של השלום".
הוא הבהיר ש"ישראל תמיד רוצה להשתמש בנושא הביטחון כדי לדחות כל פתרון מדיני בטענה שאין ביטחון, שהפלסטינים לא רציניים בעניין זה, ולא נוקטים בשום פעולה לשמירה על הביטחון". עבד רבו הצביע על כך ש"הקלף של חמאס לגבי מדיניות זו הוא קלף יקר ערך, בו הם עושים שימוש תוך התעטפות סביב נושא מעמד הבכורה של הביטחון על חשבון הפתרון המדיני".