כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

אלקודס: שיראק מחדש את הצעתו לערוך ועידה בינ"ל שתספק ערבויות לפלסטינים ולישראלים לחידוש המו"מ

אלקודס (06/01/2007)

פריס- א.פ.ב- נשיא צרפת, ז'אק שיראק, חזר אתמול שוב על הצעתו לערוך ועידה בינלאומית בנושא המזה"ת, ש"תספק ערבויות" ביטחוניות נדרשות לישראלים ולפלסטינים לטובת יצירת "דינמיקת משא ומתן אמיתית".

בנאום שנשא שיראק בפני דיפלומטים לרגל השנה החדשה הדגיש את ההכרח לסלק את "תפישת הכישלון המוחלט" במזה"ת, בעודו מזכיר ש"מפת הדרכים" היא תכנית השלום הבינלאומית האחרונה שהוצעה למזה"ת, שמתווה את הדרך להסדר.

יחד עם זאת שיראק מבחין בכך שהאמון עודנו חסר, מה שמאיץ בו לפנות לקהילייה הבינלאומית למצוא דרך להשיב את האמון בין הישראלים לפלסטינים.
שיראק טען כי מחובתה של אירופה להציע מתוך מסגרת הקוורטט לערוך "ועידה בינלאומית מסוג חדש שתספק ערבויות במישור הביטחוני אליהן שואפים הצדדים, וזאת מבלי להכפיף את תנאי ההסדר על הערבויות". שיראק הוסיף: "אני בטוח כי ניתן דרך הערבויות לפתוח בדינאמיקת משא ומתן אמיתית".

בעניין אחר קרא שיראק ללבנונים "להתאחד סביב בניית עתידם הרחק מכל התערבות חיצונית בענייניהם, ולהתאגד סביב הממשלה החוקית בראשות פואד סיניורה, אשר מתנגדת לתמיכה שמקבלת סוריה לטובת הפלתה של ממשלה זו.

שיראק רואה בועידה ה-3 לתמיכה בלבנון, אשר תיערך ב- 25 לינואר כ"הזדמנות לתרגם את התחייבויותינו למעשים". הצפי הוא שועידה זו תגיש סיוע כספי ללבנון כדי שזו תערוך רפורמות כלכליות וחברתיות. צרפת פיזרה בסביבות 1600 מחייליה בדרום לבנון במסגרת הכוח הבינלאומי (יוניפיל) המחוזק המיועד להשיב את השלום אחרי המלחמה, שנערכה בין ישראל וארגון חזבאללה השיעי הלבנוני במהלך הקיץ.