כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": פגישה בין אהוד ברק לאבו מאזן באתונה

(02/07/2008)

"אל-איאם", 2.7.08
אבו מאזן הדגיש בפני ברק את ההכרח לעצור את ההתנחלות ולייצב את הפסקת האש
מאת: עבד אל-ראוף ארנאוט 

יועצו של הנשיא אבו מאזן אמר בשיחת טלפון עם "אל-איאם" כי הנשיא הדגיש בפגישתו אתמול עם שר הביטחון הישראלי אהוד ברק בשולי כינוס הקונגרס הסוציאליסטי הבינאלומי באתונה את חשיבות ייצוב הפסקת האש, את הצורך להסיר מחסומים כדי לאפשר לאזרחים הפלסטינים חופש תנועה, וכמו כן לעצור את כל פעילויות ההתנחלות הישראליות בשטחים הפלסטינים ולשחרר את העצורים בבתי הכלא בישראל.

אבו רודינה ציין כי המפגש היה קצר, ואמר כי הנשיא הפלסטיני הדגיש את חשיבות ייצוב הפסקת האש תוך ראיית האינטרס של כל הצדדים בעניין, ואמר כי לטובת ייצוב הפסקת האש יש להפסיק עם כל הפעילויות המבזות את חיי הפלסטינים, לפתוח את המעברים, ולאפשר לאזרחי עזה להשיג את צרכיהם ולאפשר להם חופש תנועה.
כמו כן ציין הנשיא כי קיימים יותר מ- 650 מחסומים צבאיים בכניסות לכפרים ולערים השונות בגדה המערבית המעיקים על התנועה ועל אפשרות החייאת הכלכלה הפלסטינית, ולכן הכרחי להסיר מחסומים אלו ובאותו הזמן להפסיק את כל פעילויות ההתנחלות הישראליות בשטחים הפלסטינים.

מצד אחר לא קיבל אבו רודינה את ההאשמות הקודמות שהפנה שר הביטחון הישראלי כלפי הצד הפלסטיני, שטען כי הפלסטינים נושאים באחריות במקרה שיכשל המו"מ הנוכחי בינם לבין הישראלים.
אבו רודינה אמר כי אם יכשל המו"מ ישאו הישראלים באחריות לכישלון, שכן הלגיטימציה הבינלאומית הבהירה את קווי היסוד של ההסכם, וכל סטייה מהם הינה באחריות של הצד שמפר את הלגיטימציה הבינלאומית.

ברק אמר באתונה כי אם לא יגיעו להסכם שלום עם הפלסטינים במהלך סבב המו"מ הנוכחי בין הישראלים והפלסטינים, הרי שהאשמה תיפול על כתפי הצד הפלסטיני. ברק הוסיף ואמר כי הציבור הישראלי מוכן להציע ויתורים כואבים כדי להגיע לשלום, אך ההנהגה הפלסטינית היא זו שבדרגה הראשונה צריכה לבצע את פריצת הדרך המדינית, בהצביעו לכך שהזמן לקבל החלטות יגיע אחרי שיתאפשר להנהגות הישראלית והפלסטינית להשיג את פריצת הדרך.