כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

יו"ר לשכת הנשיאות ברשות מסביר כי יעשו בשבועיים הקרובים מאמצים להביא להסכמה על ממשלת אחדות לאומית

אלאיאם (11/01/2007)

עיתון "אלאיאם" מפרסם ראיון עם רפיק אלחוסייני, יו"ר לשכת הנשיאות הפלסטינית, בו קורא אלחוסייני לשלב את הכוח הביצועי במנגנוני הביטחון או לפזרו. אלחוסייני צופה כי בשבוע הבא יתחיל שלב חדש של דו-שיח בין "פתח" ל"חמאס" שימשך שבועיים בלבד. המטרה היא הסכמה על הרכבת ממשלת אחדות לאומית. אלחוסייני אמר כי אם לא תושג הסכמה בדבר הקמת ממשלת אחדות, הרי שבפני הנשיא תהיה רק אפשרות של פניה לבחירות מוקדמות לנשיאות ולפרלמנט. 

בנוגע למידת החוקיות של הקריאה לעריכת בחירות מוקדמות אמר אלחוסייני כי אין כל חזרה מהקריאה לערוך בחירות מוקדמות וכי הנשיא קיבל החלטה זו מתוך ידיעה כי זהו צעד חוקי. " מי שסובר כי קריאה לבחירות מוקדמות אינה צעד חוקי, יכול לפנות לבית המשפט". 

בנוגע לקריאת הנשיא, עבאס, לשלב את הכוח הביצועי (הנמצא בפיקוד משרד הפנים הנשלט ע"י חמאס) כחלק ממנגנוני הביטחון האחרים, טען אלחוסייני כי במידה ולא יעשה כן יורה הנשיא על פירוק ופיזור הכוח הביצועי.
לפי דברי אלחוסייני הצו הנשיאותי שפרסם אבו מאזן זכה לתגובה עוד באותו החודש בו פורסם ע"י רה"מ, אסמעיל הניה, שאישר כי הכוח הביצועי אינו מנגנון חדש "אלא הוא ישולב בשלושת מנגנוני הביטחון הקיימים, השייכים למשרד הפנים".  

אלחוסייני אמר כי מזכ"ל קבינט השרים, מחמד עוד, עמד איתו בתכתובת, דרכה הבהיר אלחוסייני לעוד ב- 28 לאפריל וב- 6 למאי את עמדת הנשיא, הפוסקת כי "במידה ואין מנוס מחידוש הכוח הביצועי, צריך יהיה לשלבו במשטרה ובמנגנונים האחרים". בחודש אוגוסט ביקש שר הפנים, סעיד סיאם, את הסכמתו של אבו מאזן להסמיך שוטרים בשתי פעמים ( פעם ראשונה 2100 שוטרים ופעם שניה 3400) ככוח ביטחון. אבו מאזן הסכים להעביר שוטרים אלו אך לא כמנגנון חדש, אלא במטרה לשלבם כחלק ממנגנוני הביטחון של הרשות.
לדבריו של אלחוסייני הופתעו בנשיאות לגלות כי הכוח שהרכיב שר הפנים פועל ללא כל קשר למשטרה, ולא למנגנוני הביטחון האחרים. הכוח לא נשמע למפקד המשטרה ולא למפקד הביטחון הפנימי, אלא הולך ישירות אחרי שר הפנים.
 
בעניין אחר אלחוסייני התייחס לבקשת "חמאס" לפקח על השגרירויות הפלסטיניות בחו"ל באומרו כי חצי ממדינות העולם איימו על הרשות בסגירת השגרירויות הפלסטיניות אם הן יקושרו ישירות לממשלה המכהנת.
בנוגע למעברים אמר אלחוסייני כי הממשלה יודעת שפיקוחה הישיר על המעברים יביא לסגירתם. בהתאם לבקשת הממשלה הפכו המעברים לעמוד תחת פיקוח ישיר של הנשיאות.