כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

גלי צה"ל: "באופן די חריג הופיע יובל דיסקין בכנס פומבי לרגל עשור ליוזמת ז'נבה"

(05/12/2013)

קרי נחת בארץ; ייבקש מנתניהו לרסן את אורי אריאל

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, נחת הלילה בארץ, לביקור שמטרתו להחיות את המשא ומתן המדשדש מול הפלסטינים. קרי ייפגש בשעה 11:00 עם נתניהו, וייבקש ממנו לא להכריז על בנייה נוספת בהתנחלויות בשבועות הקרובים

אילאיל שחר

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, נחת הלילה (אור לחמישי) בישראל. מדובר עוד ביקור של מזכיר המדינה האמריקני, שמטרתו להחיות את המשא ומתן המדשדש מול הפלסטינים. קרי ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו וייבקש ממנו לרסן את שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, ולא להכריז על בנייה נוספת בהתנחלויות בשבועות הקרובים.בנוסף, האמריקנים מתחילים לחשוב קדימה - כיצד להמשיך את המשא ומתן שאמור להסתיים במארס 2014, ואיך להפוך אותו לקונסטרוקטיבי יותר. לכן, בסבב השיחות שיקיים כאן קרי, נתחיל שמוע יותר רעיונות והצעות אמריקניות לגישור בין הצדדים.

הפגישה האחרונה בין ראש הממשלה למזכיר המדינה הסתיימה בטונים צורמים מאוד כאשר נתניהו תקף באופן חריף את ההסכם החלקי שהתגבש בין המעצמות לאיראן. מבחינתנו של נתניהו, ההתקפה הפומבית היא טקטיקה ברורה ומכוונת שמטרתה לגרום למעצמות ולראשי הצוותים שמנהלים את המגעים מול טהרן לנהל את הדיאלוג להסכם קבע באופן שונה ולהביא תוצאות טובות יותר מבחינתה של ישראל.לשכת ראש הממשלה: "חוסר בראייה אסטרטגית"

בתוך כך - באופן די חריג הופיע אתמול ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בכנס פומבי לרגל עשור להסכם ז'נבה, ומתח ביקורת מאוד חריפה על בחירתו של נתניהו לשחרר אסירים רוצחים במסגרת המשא ומתן, ולא, כדוגמא, להקפיא בנייה בהתנחלויות או להכריז שהמדינה הפלסטינית שתקום תהיה פחות או יותר בגבולות 67'. דיסקין גם חלק על נתניהו שהציב את איראן בראש סדר העדיפויות והאיומים. "השלכתויו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני קייומיות הרבה יותר מסוגיית הגרעין האיראני לעתידנו כעם וכמדינה", אמר אמש דיסקין.בלשכת ראש הממשלה מסרו הבוקר כי "מי שחושב שהאיום הפלסטיני גדול מהאיום של פצצה גרעינית בידי האיראנים שחרטה על דגלה את השמדת מדינת ישראל, מנותק מהמציאות וחסר ראייה אסטרטגית". חבר-הכנסת צחי הנגבי, חבר וועדת החוץ והביטחון ומקורבו של ראש הממשלה, דחה בראיון בתוכניתנו "בוקר טוב ישראל" עם אסף ליברמן את הביקורת של דיסקין."דיסקין מותח ביקורת בלתי מובנת לגמרי כלפי הנכונות של ישראל בהקשר לשחרור האסירים", אמר הנגבי בראיון, "האמריקנים בקשו הרבה זמן לבצע שחרור מדורג של אסירים שכלואים כבר למעלה מ-20 שנה, שהם חלק מהסכמים עתיקי יומין".