כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": עבאס: "לא שמענו אף דבר מעודד מישראל"

(29/06/2010)

29.6.2010, "אל-קודס": עבאס: "לא שמענו אף דבר מעודד מישראל"

"אל-קודס": הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס, אמר אתמול כי הפלסטינים לא שמעו מישראל דבר מה שמעודד אותם להמשיך במו"מ וכי הם מחכים לראות מה יביא עימו מיטשל בביקורו הקרוב

"עד כה לא שמענו הצעות כלשהן מצד ישראל, ואנחנו מקווים לשמוע מהם משהו, אבל לא שמענו דבר מה שמעודד אותנו להמשיך במו"מ. נראה מה יביא עימו מיטשל בביקורו הקרוב", אמר עבאס.

הנשיא עבאס השיב לשאלות העיתונאים בזמן שערך סיור בשכונת אל-ריחאן – שכונה חדשה בקרבת רמאללה - אותה מקימה קרן ההשקעות הפלסטינית.

עבאס אמר כי הפלסטינים מחכים לשמוע תשובות ממיטשל באשר לשאלות שהפנו אליו בפגישות הקודמות בעניין הגבולות והביטחון. "אם נשמע תשובות חיוביות מצד ישראל, יהיה זה דבר טוב שיעודד אותנו להמשיך למו"מ הישיר", אמר עבאס.

בכיר הפלסטיני חשף בפני "אל-חיאת" כי ראש הממשלה הישראלי, נתניהו, לא הפגין כל שיתוף פעולה עם מאמציו של ג'ורג' מיטשל, ולא נתן תשובות לשאלות שהופנו אליו בנוגע לסוגיות הגבולות והביטחון, הנדונות במו"מ הלא ישיר.

אותו בכיר אמר: "מיטשל העביר לנו שאלות בנוגע להשקפתנו על סוגיות הגבולות והביטחון. הגשנו לו את תשובותינו והוא הפנה את השאלות לראש הממשלה הישראלי, אך הוא לא נתן לו כל תשובה". הבכיר הפלסטיני אמר שנתניהו מטיל את כל כובד משקלו למען פתיחה במו"מ ישיר, וכי הוא לוחץ על האמריקאים למען מטרה זו. הוא הוסיף: "בכל פעם שמיטשל מגיע אלינו הוא אומר שנתניהו נמנע מלהשיב על השאלות אותן הפננו אליו בנוגע לגבולות ולביטחון, ואומר שהוא מוכן לשאת ולתת על סוגיות אלו כאשר יישבו הנושאים והנותנים הפלסטינים והישראלים על שולחן מו"מ אחד, שכן הדבר – והדברים מיוחסים לנתניהו – מצריכים מו"מ יותר מאשר את תשובותיו שלו".

הבכיר ציין שהנשיא הפלסטיני מתנגד לכניסה למו"מ ישיר עם נתניהו ללא השגת התקדמות במו"מ הלא ישיר. הוא הוסיף: "אנו יודעים טוב שעבור נתניהו המו"מ אינו אלא תהליך בו הוא משתמש כדי לשכנע את יריביו המקומיים והעולמיים כי הוא מגויס לתהליך השלום, אך בפועל הוא מבצע תכנית אחרת ושונה, שהיא תכנית ההתנחלויות".