כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

הודעת "הועד הפועל" של אש"פ

(03/10/2010)

להלן נוסח הודעת "הועד הפועל" של אש"פ, שפורסמה אתמול, יום שבת, 2.10.10, ומופיעה בעיתון "אל-איאם":

"ההנהגה הפלסטינית מציינת כי עצירת הבנייה בהתנחלויות מהווה את ההוכחה המוחשית לרצינות המו"מ והתהליך המדיני כולו. כל העולם, כולל הממשל האמריקאי, מסכימים לדרישה הברורה והמקיפה מממשלת ישראל להקפיא באופן מלא את פעולות הבנייה בהתנחלויות.

"התעקשותה של ממשלת ישראל לחבר בין התפשטות ההתנחלויות לבין המו"מ הינה הוכחה לחוסר רצינותה לשלב ידיים עם מאמצי השלום. זו הוכחה לכך שהיא שואפת לעשות שימוש במו"מ ככיסוי להמשך אותה תכנית בנייה בהתנחלויות, ולהמשך שינוי פני האדמה הפלסטינית והגדרתו העצמית, וזאת בכוח הכיבוש והאלימות.

"לאור זה מטילה ההנהגה על ממשלת ישראל את האחריות לשיבוש המו"מ והתהליך המדיני, וכן את האחריות על סיכול המאמצים המדיניים של הממשל האמריקאי, הקוורטט והקהילה הבינלאומית כולה. ההנהגה ציינה כי חידוש המו"מ מצריך צעדים מוחשיים שיוכחו את רצינותו, ובראשם עצירת הבנייה בהתנחלויות ללא מגבלות או יוצאים מהכלל. זאת, כתחליף לדברי נופת הצופים על הרצון בשלום ובמו"מ ישיר, עליהם חוזרת ממשלת ישראל במטרה להונות ולהוליך שולל את דעת הקהל העולמית ואת דעת הציבור בישראל עצמה.

"ההנהגה הביעה את הערכתה לעמדת הנשיא האמריקאי אובמה, וכן לנאומו בעצרת הכללית של האו"מ בעניין יסודות השלום והכרח יישומו של הסכם, שיוביל להקמתה של מדינת פלסטין העצמאית, ולעמדות חברות הקוורטט וכל המדינות הידידות.

"(הועד הפועל) מסר את הערכתו למאמצי ועדת המעקב של הליגה הערבית, ולתמיכתה בעמדה הפלסטינית המאוזנת, השוקדת על התהליך המדיני, המשכו והסרת המכשולים מעליו.

"(הועד הפועל) ציין את ההכרח להמשיך במאמצים המדיניים והכשרתם הפעילה של אותם מאמצים כדי לערוב לפתיחתו של המו"מ הישיר, שיהיה נקי מדרכיה של ההונאה וממדיניות ישראל של כפיית עובדות, ובייחוד קביעת גורלה של האדמה הכבושה דרך התפשטות ההתנחלויות.

"פרסום ההנהגה ציין כי הדיון המעמיק של ועדת המעקב של הליגה הערבית יכריע בדבר ההיבטים השונים של המהלכים המדיניים, ובדבר האופציות המדיניות הנתונות לצורך הגנה על הזכויות הפלסטיניות והערביות, ולפתיחה בתהליך מדיני בהתאם ליסודות רציניים, שיתאמו את עקרונות הלגיטימציה הבינלאומית ויוזמת השלום הערבית.ההנהגה ברכה על התוצאות המדיניות, אליהן הביאו מאמצי הפיוס הלאומיים, וציינה את ההכרח להמשיך במאמצים אלו כדי להתקדם לעבר סיום הפילוג והחתימה על מסמך הפיוס המצרי והגנה על הגורל הלאומי מפני כל הניסיונות השואפים לשמר את הפילוג הפנימי כנגד האינטרסים של עמנו."