כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

תוצאות הבחירות ל"ועד המרכזי" של פתח

(11/08/2009)

תוצאות הבחירות ל"ועד המרכזי" של "פתח" 

סוכנות הידיעות "רמתאן" דיווחה הבוקר, 11.8.09, על הנבחרים ל"ועד המרכזי" של "פתח", הכוללים 14 פנים חדשות: מחמוד אל-עאלול, מרואן אל-ברגותי, ג'מאל מחייסין, מחמד אשתייה, תופיק אל-טיראווי, ג'בריל רג'וב, מחמד דחלאן, חוסיין אל-שיח', נאצר אל-קדוה, עזאם אל-עחמד, עת'מאן אבו ע'רביה, מחמד אל-מדני, סלטאן אבו אל-עיניין (נציג לבנון), וסאיב עריקאת. בנוסף אליהם נבחרו שוב 4 חברים וותיקים בועד: אבו מאהר ע'ניים, סלים אל-זענון, אל-טיב עבד אל-רחים ונביל שעת'.

סוכנות הידיעות "מען" מסבירה כי הייתה צמידות רבה בין המתמודדים, ואפילו כאלו שנחשבים בטוחים העדיפו לנהוג במשנה זהירות ולא לחגוג את בחירתם בטרם עת. הסוכנות הסבירה כי הצמידות הרבה גרמה למדגמים של עיתונאים וארגונים פלסטינים שלא לפרסם את תוצאותיהם. ההצבעה חצתה את הגבולות הגיאגרפיים, כשצירי הגדה הצביעו למועמדי עזה, וצירי עזה הצביעו למועמדי ירושלים והגדה, וכולי.
לפי ההערכות זכה מחמד דחלאן במחצית מקולות צירי רצועת עזה וכן במספר גדול מאד מקולות צירי הגדה המערבית, במיוחד של צעירים.
הסוכנות העריכה כי למועמד היהודי אורי דייויס ישנו סיכוי טוב להיבחר ל"מועצה המהפכנית" מפני הצירי הוועידה רוצים להעביר מסר לעולם כי המאבק הפלסטיני הוא נגד הכיבוש ולא כנגד היהדות.

מבין תומכי יוזמת ז'נבה שהתמודדו על מקום ב"ועד המרכזי" ולא זכו ישנם כדורה פארס וחכמת זיד.

רשת "אל-ערבייה" מוסרת כי המפסידים הבולטים בהסתמך על התוצאות הראשוניות הם: אחמד קריע, עבדאללה אל-אפרנג'י, חכם בלעאוי, נאסר יוסוף ואינתיסאר אל-וזיר.
לא העמידו עצמם כמועדים: פארוק אל-קדומי, האני אל-חסן, מחמד ג'האד, סח'ר חבש וזכריא אל-אע'א.
הרשת ציינה כי זוהי השתלטות של הדור החדש על חשבון המשמרת הוותיקה.
שיעור ההצבעה עמד על 80% מסך כל בעלי זכות הבחירה. ועדת הפיקוח על הבחירות כללה 17 נציגים שנבחרו מלפני הוועידה.
בוועידה השתתפו 2,355 חברי "פתח", מתוכם התמודדו על 18 המקומות ב"ועד המרכזי" 65 איש (אל הנבחרים יתווספו 4 חברים נוספים אותם יבחר מחמוד עבאס בכפוף לאישור של ה"ועד המרכזי"). 616 צירים התמודדו על מקום ב"מועצה המהפכנית".