כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

69% מהישראלים תומכים ביוזמת השלום הערבית

(29/05/2013)

69% מהישראלים תומכים ביוזמת השלום הערבית (נט'יר מג'אלי)

http://aawsat.com/details.asp?section=4&issueno=12601&article=730389&feature=#.UatOd9JkM5M

למרות ש73% מהישראלים לא שמעו על יוזמת השלום הערבית ולא יודעים את פרטיה, סקר דעת קהל חדש מראה כי 55% מהם תומכים בה לאחר שהתוודעו לתוכנה. 69% מהם יתמכו בה במצב שבנימין נתניהו יתמוך בה.

סקר זה נערך ע"י ארגון "ישראל יוזמת" אשר הקים יובל רבין, בנו של ראש הממשלה לשעבר, ואיש העסקים קובי הוברמן. ארגון הידוע בפעולותיו התומכות ביוזמת השלום הערבית והעלאת המודעות בקרב הציבור הישראלי לגביה. הסקר נערך ב20 במאי בקרב 500 ישראלים מגיל 18 ומעלה. תוצאותיו פורסמו אתמול ביוזמת העיתונאי לשעבר עקיבא אלדר בעמוד הפייסבוק שלו.

אלדר אומר שמה שמתמיה בתוצאות הסקר הוא האחוז הגבוה מאד והמבייש מאד של ישראלים שלא ידעו מהי יוזמת השלום הערבית. רק 6% מהם קראו את היוזמה ומכירים אותה באופן מלא. 20% מהם מכירים את תוכנה באופן כללי. 73% אמרו שלא שמעו עליה מעולם. אלדר התפלא מתוצאה זו משום שארגון "יוזמת ז'נבה" וארגון "ישראל יוזמת" שיתפו פעולה עם אש"ף בתרגום היוזמה לעברית לפני שלוש שנים והפיצו אותה בישראל במיליון עותקים.

מבצעי הסקר פירשו את תוכן היוזמה בכך שהיא קוראת לישראל למימוש שלום מלא עם כל מדינות ערב תמורת נסיגה לגבולות 67, הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, תוך הסדר מוסכם בנושא הפליטים. 55% מהנשאלים תמכו ביוזמה במידה מסוימת, 27% התנגדו לה מאד ו17.5% לא היו בטוחים. במצב שנתניהו יתמוך ביוזמה, 69% אמרו כי יתמכו מאד ביוזמה לעומת 18% שיתנגדו לה, בעוד השאר נמנעו מלהשיב.