כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"הטרור לא יקבע את מפת ההתיישבות". האמנם?

(13/03/2011)

מתוך נאום ראש הממשלה :

עם כל הכאב הנורא אני קורא לכל אזרחי ישראל לנהוג באיפוק ובאחריות ולא לקחת את החוק לידיים. כשלוקחים את החוק לידיים אין חוק. צה"ל וכוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם. רק הם.לא ניתן לטרור לקבוע את מפת ההתיישבות. מפת ההתיישבות תקבע על ידי מדיניות הממשלה שמונחית על ידי האינטרסים הלאומים שלנו, ובראשם הביטחון. הטרור לא יקבע את מפת ההתיישבות. אנחנו נקבע אותה.

מתוך ידיעה מאתר "הארץ":

בתגובה לפיגוע באיתמר, החליטה אתמול (שבת) בלילה ועדת שרים להתיישבות לאשר בנייה של מאות יחידות דיור בכמה התנחלויות בגדה המערבית, וזאת לאחר חודשים ארוכים בהם לא אושרה בנייה. הבנייה תתבצע בגוש עציון, במעלה אדומים, באריאל ובקרית ספר. גורם בלשכת ראש הממשלה כי מדובר בבנייה מדודה של כמה מאות יחידות דיור בתוך גושי ההתנחלות.

שר הפנים, אלי ישי, אמר הבוקר בישיבת הממשלה כי לא די באישור לבנות מאות יחידות דיור. "צריך לפחות אלף יחידות דיור חדשות לכל נרצח", אמר. שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, הביע אף הוא תמיכה בבנייה בגדה כמענה לרצח חמשת בני משפחת פוגל. "צריך לשנות את המשוואה ולבנות בירושלים ויהודה ושומרון. צריך לחזק את ההתיישבות, והזמן הוא עכשיו", אמר.

התוכנית שאושרה היא לבניית כ-500 יחידות דיור בשני שלבים. בדיון שהתקיים אתמול השתתפו ראש הממשלה, בנימין נתניהו והשרים בני בגין, משה יעלון ושר הביטחון אהוד ברק. בדיון הועלו כמה חלופות לגבי בנייה בהתנחלויות בתגובה לפיגוע. חלק מההצעות שעלו בדיון היו להקים התנחלות חדשה. הצעה אחרת היתה להרחיב את היישוב איתמר ולבצע בנייה נוספת בהתנחלויות המבודדות. לבסוף הוחלט, בתמיכת שר הביטחון ברק, לבצע בנייה בגושי ההתנחלויות.

אתמול בלילה הודיעה לשכת ראש הממשלה לבית הלבן על הכוונה לאשר בנייה חדשה בהתנחלויות. גורם בסביבת נתניהו אמר כי מדובר בהחלטה אסטרטגית לבצע בנייה בגושי ההתנחלויות שיישארו בידי ישראל, בכל הסכם עתידי.