כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

מאמר מערכת בעיתון אלקודס מבקר את תירוציו של נתניהו

(03/01/2013)

נתניהו ומפלגתו חושפים את פרצופם האמיתי

http://www.alquds.com/news/article/view/id/408153

לאחרונה הודה ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, במסגרת הסתתו נגד הרשות הפלסטינית, כי הוא זה שמכשיל את תהליך השלום. הוא מתרץ זאת הפעם בתירוץ כושל חדש לפיו סיבת דחיית תהליך השלום הוא חששו מהשתלטות חמאס על הגדה המערבית, בין אם לפני ההגעה להסכם עם הנשיא עבאס או אחריו. זה הוא תירוץ נלעג בלשון המעטה אשר חושף את פניו האמיתיות של נתניהו אשר טוען חדשות לבקרים שהרשות הפלסטינית על סף קריסה בעודו מתעלם מכך שכל מה שהוא ובני בריתו הקיצוניים עשו זה להנציח את הפיצול הפלסטיני ולהחליש את הרשות הפלסטינית בכל האמצעים, בין היתר באמצעות לחצים כלכליים.

כדי להשלים את התמונה, באותו הזמן חפפו הצהרותיו של נתניהו את הצהרותיהם של בכירי הליכוד, ביניהם שרים וח"כים, אשר קראו לסיפוח השטחים הפלסטיניים הכבושים וגירוש הפלסטינים מהם, בזמן ש נתניהו אישר תוכניות התנחלות רחבות היקף בשטחים הכבושים.

ברור שמה שמעניין את נתניהו וממשלתו הקיצונית הוא הנצחת הכיבוש הבלתי חוקי על השטחים הכבושים והרחבת ההתנחלויות וקבירת תהליך השלום. כדי להגשים את המטרות הללו משתמשים נתניהו ובן בריתו הקיצוני ליברמן בכל התירוצים הכושלים להטעיית דעת הקהל.

נתניהו צריך לזכור שהוא זה שמסרב לאחדות השורה הפלסטינית והוא מי שאיים יותר מפעם שלא ישתף פעולה עם ממשלת אחדות פלסטינית, בנוסף לכך שניהל מסע הסתה גלוי נגד הנהגת הרשות הפלסטינית ומאמצי השלום שלה להצלת תהליך השלום ומציאת פתרון צודק לסוגיה הפלסטינית על בסיס החלטות החוק הבינלאומי.

הבעיה איננה נמצאת במי ששולט בגדה המערבית או ברצועת עזה אלא בשאיפות נתניהו והימין הישראלי אשר מצהירים בריש גלי ובעזות מצח היום על רצונם לספח את השטחים הכבושים ולגרש את הפלסטינים תוך כדי התעלמות מרצון הקהילה הבינלאומית אשר מכירה בפלסטין כמדינה בגבולות 1967 תחת כיבוש.

יש להזכיר לנתניהו גם שהזירה הפלסטינית מתקרבת לפיוס יותר מכל זמן בעבר ויהיה זה משונה אם נתניהו ישתמש בתירוץ הקלוש הזה היום כשמופיעים ניצני המוכנות לאחדות לאומית פלסטינית.

מה שצריך להיאמר לנתניהו ולשותפיו הקיצוניים אשר שולטים היום בישראל הוא שעמנו לעולם לא יגורש מארצו וייאחז בעקשנות באדמתו בכל כוחו כפי שלא יאפשר לעולם לישראל לספח את השטחים ויחזיק בזכותו לנהל מאבק לגיטימי למען סיום הכיבוש הישראלי הבלתי חוקי והקמת מדינתו העצמאית בה מכיר כל העולם ושבירתה היא ירושלים.

נראה שנתניהו הלוקה בקדחת הבחירות ומתאמץ בכוח לזכות בקולות הקיצוניים בימין הישראלי, מתעלם מכך שאין לו זכות לנהל מערכת בחירות על חשבון העם הפלסטיני וזכותיו הלגיטימיות ואין לו זכות להמשיך בהסתה הגלויה נגד העם הפלסטיני והנהגתו.

לסיכום, נתניהו ובכירי מפלגתו וממשלתו כבר חשפו את פניהם האמיתיות; התנגדות לשלום, התנכרות לחוק הבינלאומי והחלטותיו. האינטרס הראשון שלהם הוא לשמור על כיסאותיהם אפילו במחיר העמקת הסכסוך וגרירת האזור למחזור חדש של מתיחות ואלימות.