כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"רשת התקשורת הפלסטינית": משעל אמר שהוא נושא באופן אישי באחריות לשלומו של גלעד שליט

(13/01/2009)

העיתון "אל-חיאת אל-ג'דידה" מביא מדבריו של איש הרוח הצרפתי יהודי מארק הלטר (13.1) שאמר כי משעל הפנה מסר של שלום לישראל ולהורי החייל החטוף גלעד שליט. הלטר אמר ל"קול ישראל" כי הוא יזם את הפגישה עם משעל מפני שהוא לא מאמין במדיניות ההחרמה, בה נוקטים חלק מהמדינאים בעת הזו. במהלך הפגישה התגלה משעל כאישיות בעלת ערך רב, ודיבר באופן מתון. משעל ביקש להעביר מסר לנשיא הצרפתי סרקוזי כי הוא רוצה למלא חלק בסוגיית המזרח התיכון.

אתר האינטרנט "רשת התקשורת הפלסטינית" מביא עוד מדברי מארק הלטר שאמר כי "משעל מוכן לשאת ולתת עם ישראל על שלום שיקום על בסיס גבולות 1967".
משעל המשיך ואמר בחום כי ישראל מבזבזת זמן מת כשהיא מנהלת משא ומתן לשלום עם הנשיא מחמוד עבאס. לדברי משעל, אבו מאזן אינו חזק ואינו נהנה מיכולות והשפעה שהיו נחתו של יאסר ערפאת. רק "חמאס" יכולה כיום לקיים את התנאים למשא ומתן. בהסתמך על איש הרוח הצרפתי הלטר, אמר משעל כי "חמאס" לא תכננה לנהל מלחמה עם ישראל, וכל מה שרצתה היה ליצור התגרות פשוטה ולא יותר. התנועה לא ציפתה בכלל כי תגובת ישראל תהיה בסדר גודל כזה.
משעל דיבר מיוזמתו על נושא החייל החטוף גלעד שליט האסור אצל "חמאס": "שליט הוא חייל שאסור אצלנו. מצער אותי שבמקרה אסרנו חייל ישראלי שנושא גם אזרחות צרפתית, ולכן נזקק הנשיא סקרוזי להתערב בעניינו. אתם צריכים לדעת ש"חמאס" אינה חוטפת אזרחים, מפני שהיא אינה ארגון טרור. שליט הוא אסיר מלחמה, וניתן להחליפו באסירי המלחמה הפלסטינים".
הלטר הוסיף כי משעל ציין ששליט נמצא במאסר בתנאים אנושיים וכי מצבו הבריאותי טוב, וכי הוא נושא באופן אישי באחריות בעניין שליט. משעל קרא להלטר ליצור קשר עם הורי שליט ולהודיע להם כי הם יכולים לשלוח מתי שהם רוצים מכתבים לבנם האסיר. הלטר אמר כי הוא מסר לנשיא סרקוזי את תוכן שיחתו עם משעל וכן מסר את הדברים לציפי לבני ולשגריר הישראלי בצרפת, כדי שזה יעביר את המסר להורי שליט.