כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

אל-חיאת אל-ג'דידה: אשרף אל-עג'רמי: שחרור אסירים במסגרת הסכם שלום כולל עם ישראל

(17/09/2007)


רמאללה- א.פ.ב- השר לענייני אסירים אשרף אל-עג'רמי הודיע אתמול כי הממשלה מקבלת את עקרון הסדרת לוח זמנים לשחרור אסירים בפעימות, בתנאי שתהיה הסכמה על לוח זמנים מוגדר לשחרור של כולם. אל-עג'רמי אמר לעיתונאים "אנחנו מדברים על הסכם כולל עם ישראל שבתוקפו ישוחררו כל האסירים ועל כך שנקבל לוח זמנים לשחרורם בפעימות במסגרת זמנים מוגדרת ותוך חודשים ספורים". אל-עג'רמי הוסיף: "אך ישראל אינה רצינית ומסרבת אפילו לשחרר מאה עצורים, לגביהם אמרה כי החליטה לשחררם".
היה משוער כי ממשלת ישראל תצביע אתמול על שחרור כמאה עצורים מחברי תנועת "פתח", אלא שהחלטה זו לא הובאה להצבעה במהלך הכינוס השבועי שלה. רשות השידור הישראלית הודיעה מקודם כי ההחלטה על השחרור תילקח במהלך הפגישה השבועית של הממשלה אתמול.

אל-עג'רמי אמר "זו הוכחה לכך שישראל אינה רצינית בהתנהלותה מול הצד הפלסטיני, שכן היא התנגדה אפילו להכנסת מוצרי מזון וסיוע מתרומות לעצורים הפלסטינים". שחרור אסירים אלו אמור להיות לרגל חודש הרמצ'אן. שומה על כך שמבין העצורים שישוחררו לא יהיו כאלו שהשתתפו בפעולות שגרמו למות ישראלים. אלא שהחלטה זו מתנגשת בהתנגדות שרים ממפלגת שס (הדתית הקיצונית) וישראל ביתנו (נושאת דברו של הימין הרוסי הקיצוני), שהודיעו כי יצביעו נגדה. ישראל מחזיקה כ- 11 אלף אזרחים בבתי הכלא שלה. דילמת האסירים היא מהסוגיות הכאובות במשא ומתן הישראלי-פלסטיני.