כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": מלך ירדן דן עם בוש ורייס בדרכים להניע את פעולת ההסדר הפלסטיני- ישראלי

(25/07/2007)

אל-קודס, 25.7.07, מלך ירדן דן עם בוש ורייס בדרכים להניע את פעולת ההסדר הפלסטיני- ישראלי
מלך ירדן עבדאללה דן עם מזכירת המדינה האמריקאית רייס אודות המאמצים המושקעים להנעת הסדר הסכסוך הפלסטיני- הישראלי, חידוש המו"מ בין הרשות הפלסטינית וממשלת ישראל ואודות הדרכים המועדפות לתמיכה בנשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס אחרי השתלטות חמאס על רצועת עזה.

מלך ירדן עבדאללה הדגיש בפני רייס, עימה נפגש לפני פגישתו עם הנשיא בוש בבית הלבן, כי יש לראות בסוגיה הפלסטינית את לב הסכסוך באזור.
גילוי דעת שפרסם משרד ההסברה בשגרירות ירדן בוושינגטון אחרי השיחות שקיים המלך הדגיש שוב את העמדה הירדנית שרואה בפתרון צודק וקבוע שיתבסס על החלטות האו"מ ויביא להקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל יסייע לפתרון הבעיות האחרות מולן עומדים עמי האזור. מקורות במשלחת המלווה את מלך ירדן בביקורו בארה"ב אמרו שמטרת הנסיעה היא קידום תהליך השלום בעיקר אחרי קריאת הנשיא בוש לערוך ועידה בינ"ל לשלום. עבדאללה מתכוון להפיק תועלת מההזדמנויות הקיימות כעת להשגת התקדמות. במועד מוקדם יותר החודש קרא בוש לכינוס ועידה בינ"ל בסתוו בראשה תשב רייס. הועידה צפויה להתכנס בארה"ב בהשתתפות הרשות הפלסטינית, ישראל ומדינות ערב שכוננו יחסים עם ישראל, בעיקר ירדן ומצרים, לצד נציגי הקוורטט. הכוונה היא לדון במידת ההתקדמות, שהושגה בבניית מוסדות הרשות הפלסטינית ובעיקר מנגנוני הביטחון.