כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

גלי צה"ל: מופז באירוע של יוזמת ז'נבה: "הכנתי את צה"ל כראוי לאיום מלבנון"

(12/01/2008)

חבר הקבינט שאול מופז מכין עצמו לפרסום דו"ח וינוגרד בסוף החודש: בעוד שתומכיו תולים כרזות הקוראות למנותו לראשות מפלגת קדימה, מפנה הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר את האצבע המאשימה לתוצאות המלחמה אל הדרג המדיני, ודוחה את ההאשמות כי לא העניק משקל ראוי לאיום הלבנוני

הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, שאול מופז, דוחה את הטענות כי הכישלון במלחמת לבנון השנייה נובע באופן ישיר מתפקודו במשרותיו הקודמות: "הייתי נוהג באותו אופן בדיוק, לו הייתי נדרש לעשות שוב את הדברים", אמר מופז, ודחה את הטענות כי מערכת הביטחון בהנהגתו לא העניקה את המשקל הראוי לאיום מלבנון.

מופז, חבר הקבינט המדיני-בטחוני ושר התחבורה, האשים את הדרג המדיני בתוצאות המערכה, ואמר כי ניהולה היה "מבולבל וכושל". לדבריו, שנאמרו באירוע של יוזמת ז'נבה, "האחריות לכישלון המלחמה נעוצה בתפקוד הדרג הבכיר, ולא בהתנהלות הצבא".

במקביל, פותחים תומכי השר מופז במאמצים להרצתו לראשות מפלגת "קדימה": בסוף השבוע נתלו כרזות תמיכה בו לראשות המפלגה, במקומות שונים במרכז הארץ, במקרה שראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייאלץ להתפטר מתפקידו לאחר פרסום דו"ח ועדת וינוגרד, בסוף החודש.


אם יקבע הדו"ח כי תפקודו של אולמרט במלחמה היה כושל ברמה המחייבת אותו לעזוב את כיסאו, וראש הממשלה אכן יעשה כך, יתקיימו במפלגתו בחירות לקביעת מחליפו. שמו של מופז עלה כאחד המועמדים לראשות המדינה והמפלגה במקרה כזה, לצד שמותיהם של שרת החוץ, ציפי לבני והשר לבטחון פנים, אבי דיכטר.