כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": עבאס: " רוצים מדינה עצמאית בעלת רצף וברת קיימא שתתקיים לצד מדינת ישראל."

(20/07/2008)

עבאס: ישראל מערימה מכשולים בדרך להסדר, ואין אשליות בנוגע למידת הקרבה להסכם

בית לחם – "ופא": הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס אמר כי מהלכי ישראל המכוונים נגד העם הפלסטיני אינם גורמים לייאוש, וכי עם זה עודנו החלטי ועיקש בעניין השבת זכויותיו הלגיטימיות.
עבאס אמר את הדברים במרכז הנשיאות בבית לחם במפגש עם חברים מ"פרלמנט הצעירים" והוסיף: "במקרים רבים אנו נתקפים ייאוש, או כמעט ונתקפים בייאוש, בשל המהלכים שמבוצעים נגד העם הפלסטיני, ובשל המכשולים שמניחים הישראלים בדרך להסדר המדיני, אליו אנו רוצים להגיע, הסדר צודק, אך תמיד הם מניחים מולנו מעצורים".
הנשיא אמר כי המכשולים הישראלים הם שמביאים את הפלסטינים לתסכול, בין אם אלו הקשורים במו"מ עימם סביב סוגיות הסכם הקבע, ובין אם דרך פעולות היום-יום בתוכן כלולות: ההתנחלות המתמשכת, המחסומים ברחבי הגדה שמספרם מגיע ל- 640, ועוד פעולות רבות שהם מבצעים מעת לעת בערים הפלסטיניות, וכן העובדה כי הם מחזיקים בבתי הכלא בישראל כ- 11,000 אסירים. הוא הוסיף כי לצד זאת הפלסטינים אינם מיואשים, וכי מראה הדור החדש של הפלסטינים מצריך עוד אמונה ואמון בכך שהמטרה תושג עבור אנשים שיכולים לשאת באחריות לגבי עתידם הקרוב.

הנשיא הפלסטיני אמר לחברי "פרלמנט הצעירים" כי "אנו, העם הפלסטיני, רוצים שהאדמה שנכבשה בשנת 1967 תוחזר לנו, ורוצים שירושלים המזרחית תהיה בירתנו, ורוצים לממש את זכות הפליטים כפי שהיא מופיעה ב"יוזמת השלום הערבית", המדברת על פתרון צודק ומוסכם בהסתמך על החלטה 194, רוצים להחזיק במקורות המים שלנו, ורוצים שתהיה לנו מדינה עצמאית בעלת רצף וברת קיימא שתתקיים לצד מדינת ישראל."
עבאס הוסיף: "זה מה שאנו שואפים אליו, אך כעת איננו יכולים למכור לאנשים אשליות, ולומר להם שאנו קרובים להסכם. ההחלטה הנחושה צריכה להישאר קיימת, והיא תישאר קיימת דרך עצם הימצאכם".

המפגש כלל גם דיון בנושא ההתנחלות הישראלית וההכרח לפעול על מנת לעצור את התפשטות הבנייה בהתנחלויות, בעיקר בירושלים המזרחית, וכמו כן דיון על נושא התמיכה בעמידה האיתנה של האזרחים באזורים המצויים תחת איום גדר ההפרדה.