כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": אבו עלא'א: בשבוע הקרוב יחולו שינויים של גיוס וארגון ב"פתח"

(18/07/2007)

אבו עלא'א: בשבוע הקרוב יחולו שינויים של גיוס וארגון ב"פתח"
השיח עם חמאס מצריך שני צדדים שמחויבים לדיאלוג ולא מצב בו נכפית מציאות בכוח ואח"כ דורשים דיאלוג

רמאללה- שליח מיוחד של "אל-קודס"- אבו עלא'א ממלא תפקיד של מיופה כוח בנושא הגיוס והארגון עם סיום פגישות ההכנה להרכבת "המועצה העליונה לסדר", אשר נערכו במרכז תנועת "פתח" אתמול. אבו עלא'א אמר כי הפגישה אתמול היא פגישת הסיום שלאחריה תורכב "המועצה העליונה לסדר". במסגרת ההתכנסויות נערכו יותר מ- 200 שעות של פגישות והתייעצויות עם כל המסגרות המנהלתיות של תנועת "פתח".

במסגרת הפגישות דנו בכירי ועדות "פתח" ומזכ"לי האזורים בהצעות הלפני אחרונות לגבי גיוס וארגון.
אבו עלא'א תיאר את "המועצה העליונה לסדר" כסוג של פרלמנט מיוחד לצרכי גיוס וארגון, שהרכבתו לא באה להחליף את הבחירות או הכינוסים התנועתיים, אלא להיפך, משימת הועדה וועדות אחרות תהיה לאפשר קיום בחירות פנימיות מוקדם יותר ממה שהיה עד כה. חשיבות "המועצה העליונה לסדר" בכך שהיא מורכבת מחברים ב"ועד הפועל", ב"מועצת המהפכה", ממזכ"לי אזורים, ממתאמי ועדות גיוס, מהתאחדויות ואיגודים, מנשים וממספר נכבד מקאדר התנועה.

אבו עלא'א הדגיש כי משימות המועצה, שתתכנס פעם בחודש, יהיו פיקוח וקביעת מדיניות כללית לצרכי גיוס וארגון, וחשבון של הועדות לגבי מילוי תפקידם כראוי. אבו עלא'א הצביע על כך שתנועת "פתח" חוצה במהותה את גבולות היותה מפלגה או תנועת שחרור לטובת היותה תנועה לאומית כוללת שמהווה את בסיס הפעולה הלאומי הפלסטיני ואת המנוף שלה. כאשר מצב "פתח" טוב, כך גם מצב אש"פ. במסגרת סגולותיה אלו, מושפעת תנועת "פתח" לחיוב ולשלילה מהמצב הלאומי הכללי, מבחינה ביטחונית, כלכלית, מצב המאבק, המצב המדיני והגישה הכללית כלפי תהליך השלום, מידת רצינותו וכן מרמת החינוך וההשכלה. הכוונים החיוביים מתוך מה שהוזכר כאן מפיחים חיים ב"פתח", שבתפקידה מעוררת את המצב הלאומי הכללי. בשל כך חובה על "פתח" לפעול בכוונים חיוביים עבור כל ענייני המולדת וענייני העם הפלסטיני במולדת ובפזורה.

השיח עם חמאס
כפרשנות כלפי היחסים העתידיים עם תנועת "חמאס" ועתיד השיח הלאומי, אמר אבו עלא'א כי השיח הלאומי הוא דרך בסיסית עבור "פתח". "פתח" נהגה לכל אורך ההיסטוריה שלה לפי עקרון השיח כבסיס עליו ניצב אש"פ, אך הדיאלוג מחייב יותר מצד אחד, ועל הצד האחר לאשר את עקרון הדיאלוג כבסיס לפתרון סכסוכים, ולא למצוא מוצא בהכרעה צבאית ושימוש בכוח ככלים שיאפשרו להגיע לדיאלוג לאחר מכן. במצב כזה הדיאלוג הוא מסירת עובדות שנוצרו דרך הכרעה צבאית- דרך שאינה מקובלת כלל וכלל. אם תנועת "חמאס" רוצה לשוב לדיאלוג, הרי שהיא צריכה ראשית כל למשוך ידה מההשתלטות הכוחנית על הרשות בעזה, ולקבל את לגיטימיות הממשלה, שמונתה ע"י הנשיא, שאם לא כן אז הדיבור על דיאלוג הוא רק בבחינת הונאה מכוונת וזריית אפר בעיניים.