כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

ראש עיריית רעננה במפגש יוזמת ז'נבה: "יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מאמין בשלום"

(27/11/2011)

ידיעה שפורסמה באתר לוקאל רעננה:

חופרי בסמינר בטורינו: 'ההתקרבות בין פתח לחמאס מעודדת אותי'

כתב LOCAL 27.11.2011

בסמינר ראשי עיריות ישראלים ופלסטינים שהתקיים בטורינו, איטליה, אמר ראש העירייה נחום חופרי: 'אני יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מבין את הצורך בשלום ומאמין בו' סמינר ראשי עיריות ישראלים ופלסטינים של יוזמת ז'נבה ומרכז השלטון המקומי, שהתקיים לאחרונה בטורינו, איטליה הוגדר ע'י משתתפיו כהצלחה גדולה.

בהמשך לדיונים הפוריים שהתנהלו במהלך הסמינר בין משתתפיו – ראשי עיריות מישראל ומהרשות הפלסטינית – סיכמו ביניהם ראש עיריית רעננה, אל'מ (מיל.) נחום חופרי, המשמש גם כיו'ר ועדת החינוך במרכז השלטון המקומי ועיסאם עאקל, המשמש כמנכ'ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית, על גיבושה של תכנית העשרה ללימודי שלום, לבני נוער ישראלים ופלסטינים.

חופרי, אשר נאם מטעם משלחת ראשי העיריות הישראליים אמר כי 'איבדתי אח במלחמת יום כיפור. אני יודע מהו מחיר המלחמה ולכן מבין את הצורך בשלום ומאמין בו. כעת דרושים שני מנהיגים נחושים ואמיצים כדי לבצע אותו'. חופרי הוסיף כי 'ההתקרבות בין פתח לחמאס לא מדאיגה אותי, להיפך, היא מעודדת אותי. שלום עושים עם אויבים. כמובן שיש לעמוד על כך שהחמאס יכיר במדינת ישראל ויעבור מדרך הטרור לדרך ההידברות, כפי שעשה הפת'ח'.

ראש עיריית יריחו, חסן סלאח, נאם בכנס הנעילה של הסמינר בשם משלחת ראשי הערים הפלסטיניים ואמר כי השלום הוא האינטרס של הילדים הישראלים והילדים הפלסטינים. כולנו צריכים להרים את הקול ולהגביר אותו כדי להשיג את השלום'.

בין המשתתפים הנוספים בכנס היו גם ראש עיריית חדרה, חיים אביטן; ראש עיריית אילת, מאיר-יצחק הלוי; ראש המועצה המקומית ירוחם, מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, אריה שמם וראש מינהל קשרי החוץ של המרכז לשלטו מקומי, רות וסרמן-לנדא. מהצד הפלסטיני, השתתפו לצד ראשי הערים של יריחו ובית סחור גם קדורה פרס, ראש מועדון האסיר הפלסטיני ולשעבר שר ברשות הפלסטינית, וכן עיסאם עאקל, מנכ'ל התאחדות הרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית.

הסמינר התקיים בחסות המרכז האיטלקי לשלום במזרח התיכון, ובסיועו של ראש עיריית טורינו מר סרג'יו צ'יאמפרינו (Sergio Chiamparino).

ידיעה שפורסמה במקומון "קול רענן":