כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": עריקאת: "סבב המו"מ עם ישראל רציני אך לא נושא עימו כל חדש"

(28/05/2008)

"אל-קודס", 28.5.08, עריקאת: סבב המו"מ עם ישראל רציני אך לא נושא עימו כל חדש 
(תרגום מערבית - מטה יוזמת ז'נבה)

רמאללה – ראש מחלקת המו"מ באש"פ סאיב עריקאת תיאר היום את סבב השיחות שנערך אתמול בין צוותי המו"מ הפלסטיני והישראלי כ"רציני", אך ציין כי הוא אינו יכול לומר שיש כל חדש בעניינן. עריקאת אמר ל"קול פלסטין" כי "סבב השיחות עסק בכל סוגיות הסכם הקבע", תוך שהוא מדגיש שישנו "פער לגבי הנושאים השונים". עריקאת הוסיף שהמו"מ ימשך בתקווה להגיע להסכם עד סוף 2008, אך העיסוק בשאלות השונות כרוך בקשיים אמיתיים.
עריקאת הבהיר שהצד הפלסטיני העלה אתמול את נושא ההתיישבות בהתנחלות בית"ר עילית והוספת 286 יחידות דיור חדשות אליה ואמר בעניין: "ביקשנו לבטל החלטה זו מהישראלים ומהאמריקאים".
עריקאת ציין מחדש שהמשך ההתנחלות הישראלית וההתנחלות הקיימת מהווים איום למוטט את הניסיון להשיג שלום ויציבות. עריקאת אמר שסיום הכיבוש הישראלי על השטחים שנכבשו ב- 1967, הקמת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים ופתרון סוגיות הסכם הקבע בהסתמך על החלטות הלגיטימציה הבינלאומית מהווים את ליבת המו"מ וכי "השלום אותו אנו מבקשים לא יהיה בכל מחיר".
הוא ציין שמדיניות התכתיבים הישראלית הכוללת את מציאות ההתנחלויות, הגדר וכפיית העובדות על השטח, לצד ההתקפות והחיסולים, אינה משנה את העמדה הפלסטינית, כשאמר: "השלום יתאפשר אם ישראל תשתכנע כי זהו צורך דוחק עבורה, וכי עליה לסגת לקווי ה- 4 ביוני 1967. זו שאלה שמחייבת החלטות ישראליות יותר מהיותה שאלה למו"מ".