כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

דחלאן ל"אלאיאם": אנחנו רוצים מו"מ רציני

"אלאיאם" (29/03/2007)

מחמד דחלאן, יועץ הנשיא הפלסטיני לביטחון לאומי, חשף בשיחה עם עיתון "אלאיאם" כי קונדוליסה רייס תשוב בקרוב לאזור, ולפני כן תשלח את עוזרה, דיויד וולש.

דחלאן: "סוכם כי יערך מפגש פסגה כל שבועיים בין אולמרט ועבאס, ובכל מפגש נפתח בסוגיות יומיות וסוגית האסירים, ונסיים בהגדרת מנגנון למשא ומתן על הסכם קבע". דחלאן הזהיר כי חזרה על המפגשים בלי שיושגו תוצאות יביא לתסכול נוסף בחברה הפלסטינית. דחלאן הוסיף: "השאיפות הנוצרות בקרב העם הפלסטיני ממפגשים כדוגמת הפגישות האלו יוצרות בתודעה הפלסטינית תקוות לשיפור בשאלת המשכורות, לשיפור במצב בכלכלי ובמצב הביטחוני ופתיחה של אופק מדיני. חזרה על מפגשים ללא תוצאות מגבירים את התסכול בחברה הפלסטינית, ולכן אנו צריכים לערוך לימוד מדוקדק באשר לתועלת ולנזק של פגישות אלו, בעיקר כאשר אין כל ערבויות להשגת תוצאות מוחשיות".
בנוגע לביקור רייס הקרוב אמר דחלאן: "אנו מברכים את התפקיד של רייס ואת בואה, ואת המאמצים המושקעים בינינו לבין הישראלים, אך הביקורים האלו צריכים להפוך להוות אילוץ אמיתי עבור הצדדים. אנו מחויבים מראש למשא ומתן רציני לסיום הסכסוך, שיכלול התעמקות בעמוד השדרה של הסוגיות, ולא רק פירוט של ענייני היום יום". 

"סדר היום הפלסטיני בחודשיים הקרובים יכלול פעילות מדינית לחשיפת האמת מאחרי אי-הרצון של ישראל להיכנס למשא ומתן רציני עם הפלסטינים והערבים בכל המישורים. ההזדמנות הגלומה ב"יוזמת השלום הערבית" הינה הזדמנות שמנה עבור ישראל, אלא שהם רוצים להתנהל מולה רק על פי ההבנה הישראלית של היוזמה, הבנה שאין צד ערבי או פלסטיני שמקבל אותה...אין כל צידוק הגיוני לממשלת ישראל שלא להתנהל מול הפלסטינים בנושא המדיני...בפעם הראשונה בתולדות הפלסטינים, "חמאס", "פתח" וכל הפלגים, כולל אלו שהיו באופוזיציה, מסמיכים את אש"פ ואת היושב בראשו לקיים משא ומתן".