כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": "חמאס": לא נתנגד למדינה בגבולות 1967

(23/05/2010)

"אל-איאם", 23.5.2010

"חמאס": מצפים לכונן יחסים ישירים עם וושינגטון ולא נתנגד למדינה פלסטינית בגבולות 67'

עזה – רה"מ המפוטרת, אסמעיל הניה, נפגש אתמול עם משלחת אמריקאית המבקרת ברצועת עזה. הוא הודיע לחברי המשלחת כי ממשלתו מצפה לכונן יחסים "ישירים" עם הממשל האמריקאי. המשלחת האמריקאית כוללת פוליטיקאים ואנשי אקדמיה המשתייכים למועצת הפיוס האמריקאית הלאומית.

אחמד יוסוף, יועץ משרד החוץ בממשלה המפוטרת, אמר לעיתונאים אחרי המפגש שהניה "הביע את תקוותינו לכינון יחסים ישירים עם הממשל האמריקאי ועם הקהילה הבינלאומית", והוסיף "אנו רוצים שיהיו יחסים יציבים וישירים עם הממשל האמריקאי ומקווים שהם ישקיעו מאמצים להתרת המצור ולסיום הכיבוש". יוסוף ציין כי הניה "הודיע לחברי המשלחת שהוא לא מתנגד להקמת מדינה פלסטינית על השטחים שנכבשו בשנת 1967 ולא יתנגד לכל מאמץ להקמתה".

לפי יוסוף, הניה ציין את רצונו ב"שלום צודק באזור, השלום באמצעותו יחזיק עמנו את זכויתיו. אנו שואפים להשיג יציבות, שתתבסס על הקמת מדינה פלסטינית, הסרת ההתנחלויות והסכם שעל פיו תיושם זכות השיבה לפליטים בהסתמך על החלטה 194, ופיצויים על סבלם הארוך". יוסוף הבהיר שהמשלחת העלתה נקודות השקפה רבות בנוגע לסוגיית הפיוס הפלסטיני ולהסדר השלום עם הכיבוש הישראלי.

הניה ביטא בפני המשלחת את חזונו כלפי מדיניות הממשל האמריקאי בהנהגת הנשיא אובמה, כשהוא מבהיר כי הוא הגיש פניה לגבי ההכרח לפתוח ביחסים ישירים עם הממשל לטובת העברת התמונה האמיתית של העם הפלסטיני ועניינו.

הובהר כי הניה הדגיש בפני המשלחת האמריקאית את מאמצי תנועתו ליצור שותפות אמיתית עם תנועת "פתח" ועם כל הגורמים הפוליטיים בחברה הפלסטינית, בתוך שהוא מדגיש את שהממשלה מאמינה בבחירות ובהתנהלות בדרכי שלום על השלטון באופן שמשרת את אינטרס הכלל.

ראש המשלחת, דייויד ניוטון, אמר שהביקור לרצועת עזה הינו "התחנה החשובה ביותר בסיור שנועד לעמוד על היקף הסבל והמציאות האנושית, ודווח על סבל זה לחברי הקונגרס". "אנו חותרים להשגת איזון במזרח התיכון", הוסיף ניוטון.