כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": אבו מאזן: בקרוב מאד אקרא לבחירות לנשיאות ולפרלמנט בו זמנית שיתקיימו בגדה וברצועה

(17/12/2008)

אבו מאזן: בקרוב מאד אקרא לקיום בחירות לנשיאות ולפרלמנט שיתקיימו באותו הזמן בגדה המערבית וברצועת עזה

רמאללה: אבו מאזן אמר לעיתונאים במעמד חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין מחלקת הפיקוח הכספי והמנהלי הפלסטיני לאוצר הרוסי במושב הנשיאות ברמאללה כי "בעוד זמן קצר אקרא לקיום בחירות לנשיאות ולפרלמנט ברשות הפלסטינית כאן בגדה המערבית וברצועת עזה".
אבו מאזן הודיע על כוונתו לקרוא לבחירות מוקדמות לפרלמנט ולנשיאות בתחילת השנה הבאה אם עד אז לא יגיעו "פתח" ו"חמאס" להסכם פיוס ביניהן.

אבו מאזן הוסיף כי "אנו רואים הכרח בחידוש הדיאלוג, ודורשים ממצרים להמשיך במאמציה בכוון זה. נקבע היה להמשיך את הדיאלוג ב- 9 בנובמבר האחרון, אך ברגע האחרון סירבה "חמאס" להגיע לשיחות מבלי שיהיו לה סיבות מתקבלות על הדעת לכך".

בתשובה לשאלה לגבי הפסקת האש ברצועת עזה אמר "אנו מקווים כי הסכם הרגיעה לא יפסק. ביקשנו זאת מישראל, מצרים וארה"ב, ואנו מתעקשים על כך שהסכם זה יוארך. אנו יודעים כי הפרת הרגיעה אינה משרתת את האינטרס של מי מהצדדים, ועניין זה אינו לטובת האינטרס הפלסטיני".
"אנו דורשים מכל הצדדים שישמרו על הרגיעה מפני שהפרתה תגביר את מידת סבלו של העם הפלסטיני ואת המצור עליו".
בהקשר לשיח הפנים פלסטיני ציין אבו מאזן: "הדיאלוג חייב היה להתכנס ב- 9 בנובמבר האחרון בקהיר. אך "חמאס" סירבה להגיע ברגע האחרון מבלי להראות סיבות מתקבלות על הדעת לכך".