כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

סיקור עיתונות פלסטינית

(15/03/2010)

סיקור עיתונות פלסטינית – 15.3.2010

"אל-קודס" מדווח (14.3.2010) כי פרויקט הצמיחה של האו"מ הכריז שבאזור של מדינות ערב חוסים כ- 17 מיליון פליטים ומהגרים פנימיים, שנוצרו בשל המלחמות והמאבקים. מספר זה שווה לחצי מכמות הפליטים בעולם כולו.

הפרויקט מסר בדו"ח שפרסם ביום ראשון ה- 14.3 באוניברסיטה הערבית בקהיר, שבירדן לבד חיים כ- 17% מהפליטים, ובסוריה חיים עוד 14%. כלומר, שליש מהפליטים הגרים במדינות ערב חיים באחת משתי מדינות אלה.

"אל-חיאת אל-ג'דידה" מדווח (15.3.2010) על חילופי האשמות בין הרשות הפלסטינית וחמאס עקב מעצרו של מנהיג חמאס, מאהר עודה, שנעצר ע"י ישראל אתמול, לאחר שהיה מבוקש מזה עשר שנים.דובר מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטיני, הגנרל עדנאן דמירי, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית "פראנס פרס": "אנו בטוחים שאילו ארעה רעידת אדמה או שיטפון בגדה המערבית, הייתה חמאס מאשימה את הרשות הפלסטינית כאחראית לדבר. הם (חמאס) לא רוצים להודות בכך שהם תנועה שהמודיעין הישראלי חדר אליה. הם רוצים לייצא את המשבר שלהם אל הרשות הפלסטינית".דמירי אמר את הדברים לאחר שחמאס האשימה את הרשות הפלסטינית בתיאום עם צה"ל, שהביא למעצרו של עודה.

"אל-איאם" מדווח (15.3) על החלטה של שר התקשורת, ד"ר משהור אבו דקה, לגבי איסור על חסימת אתרי אינטרנט או מעקב אחר טלפון קווי או סלולרי. הוא קבע כי הגורמים היחידים המורשים לקבל החלטה כזו הינם הנשיא, מחמוד עבאס, או בית המשפט.

אבו דקה אמר ל"אל-איאם" שההחלטה הזו באה עקב כך שהתביעה הכללית פרסמה מספר החלטות לגבי סגירת אתרי אינטרנט. אבו דקה אמר שאין למשרד התקשורת את היכולת לחסום את כל המקורות האלקטרוניים מפני ששירותי האינטרנט מגיעים ממספר מקומות. "במקרה שהתביעה הכללית תפרסם החלטות כאלה, אנו נראה בפני העולם כמי שמגביל את חופש הפרט, וזאת על אף שאין לנו את היכולת לעשות כן. אנו תומכים ומעודדים את חופש הפרט", כך אבו דקה. הסוגיה הזו עלתה עקב החלטה שקיבל התובע הכללי, אחמד אל-מע'ני, לגבי חסימת אתר שכולל ביטויים של ניבול פה, שצורמים לחיים הלאומיים, ופוגעים בעם הפלסטיני, לפי ראייתו.