כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": עבאס: "חשוב לנו שתובא בפני הוועידה בסתוו תכנית אמיתית שיכולה להוות בסיס למו"מ על הסכם קבע"

(04/09/2007)

(תרגום מערבית- מטה יוזמת ז'נבה)

רמאללה- "ופא": הנשיא מחמוד עבאס הדגיש את הצורך כי כל הצדדים הנוגעים בסכסוך הערבי-ישראלי, והמדינות התומכות בתהליך השלום בעולם, כולל מדינות אירופאיות, יקחו חלק בוועידת השלום שתיערך בנובמבר הקרוב, ואמר: "חשוב לנו שתוצג בוועידה הבינלאומית תכנית אמיתית לשלום, שיכולה להיות בסיס למו"מ ולהגעה להסכם הקבע".

עבאס הוסיף בוועידת עיתונאים אחרי פגישתו עם ממלא מקום רה"מ האיטלקי ושר החוץ מאסימו ד'אלמה במקום מושב הנשיאות ברמאללה: "תהליך השלום מצריך תמיכה אמיתית מכל הצדדים הנוגעים בדבר ובעלי יכולת ההשפעה, עד שנוכל להשיג את השלום הזה".
הנשיא הסב את תשומת הלב לכך שפגישתו עם שר החוץ האיטלקי עסקה במספר נקודות עיקריות, שהחשובה בהן היא הוועידה הבינלאומית לשלום, שתכונס בנובמבר הקרוב. עבאס ציין כי ישנם תנאים לכינוס הוועידה, ואלו נקבעים לטובת הבטחת הצלחתה של זו. פגישת השניים עסקה בתנאים אלו.

בפגישה דנו השניים גם בקשרים ובפגישות עם רה"מ הישראלי, וכי דרך קשרים אלו מנסים לטפל בכל הסוגיות בין הצדדים ובאלו העתידיות.
הנשיא הוסיף: "הדיון עסק גם במצב הפלסטיני הפנימי, ההפיכה שביצעה "חמאס", והמצב הקשה בו חיים תושבי רצועת עזה". הנשיא הצביע על כך שההנהגה הפלסטינית התרגלה להתייעצויות הנמשכות עם עמיתיה באיטליה, מפני שישנן סוגיות משותפות שמצריכות התייעצות.
הנשיא הכביר מילות הערכה לתמיכה האיטלקית הגדולה, בין אם דרך תפקידה של זו באיחוד האירופי, או דרך התמיכה האיטלקית הישירה, תוך שהוא מדגיש את ההכרח להמשיך את ההתייעצויות והביקורים ההדדיים.
בנוגע לשיח עם תנועת חמאס, אמר הנשיא: "אנו לא סוגרים את הדלתות למול השיח, ולא טוענים כי "חמאס" אינה קיימת, אך אנו אומרים כי עליה לחזור בה מהפיכתה, ואח"כ יחל השיח. זו הייתה עמדתנו מלכתחילה".