כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": נביל שעת' טוען כי השגת הסכם פנים פלסטיני מצריכה זמן נוסף לדיונים

(24/03/2009)

שיחות הפיוס הפלסטיניות
נביל שעת' התייחס להפוגה בשיחות, שהחלו ב- 10 למרץ 2009, כאל זמן ללמידת תוצאות השיחות עד כה, וכי הצלחת השלב הבא תתבסס על אומדן הישגי הסיבוב הנוכחי שיעשה על ידי המצרים. שעת' רואה בהסכמות עד כה כהישג גדול, ומדגיש כי ההגעה להסכם כולל מצריכה זמן דיונים נוסף. שעת' אמר כי מי שממהר לגזור את דינם של הדיונים, אינו שואף להגיע לפיוס פלסטיני. שעת' סיכם מהן הסוגיות השרויות במחלוקת: המצע המדיני של ממשלת ההסכמה הלאומית שתתפקד כממשלת מעבר; מנגנון הרפורמה במנגנוני הביטחון באופן בו יפעלו על בסיס מקצועי; שיטת הבחירות הבאות לפרלמנט ואחוז החסימה בהן. שעת' טען כי המשך שיחות הפיוס הפלסטיניות אינו תלוי בכינוס ועידת מדינות ערב ב- 30.3.09 בדוחה.

דובר "חמאס", פוזי ברהום, אמר שישנה הסכמה בין הפלגים הפלסטינים ומצרים על חידוש השיחות במהלך השבוע הזה, וכי מצרים שולחת הזמנות בהולות לפלגים לטובת העניין. ברהום אמר שהפלגים רואים לנכון לתת הזדמנות לסיבוב נוסף של שיחות. ברהום אמר שסבב השיחות הראשון שבר את העכבות שעמדו בפני השיח, והתיך את הקרחון מבין הפלגים למען התחלה של שלב שיחות רציני, שכן השיחות היו רציניות ומעמיקות ואפשרו לאבחן את המצב ולהשיג התקדמות שאין להתייחס אליה בביטול. (אל-איאם, 23.3.09)

אחמד יוסוף מציע לישראל רגיעה בגדה תמורת הפסקת אש שתכלול גם את הרצועה
ד"ר אחמד יוסוף אמר שאם ישראל תסכים לרגיעה בגדה, שתכלול את הפסקת המעצרים מצד הצבא הישראלי, הרי שממשלת האחדות הלאומית הפלסטינית תצליח להביא את כל הפלגים להפסקת אש כוללת גם ברצועת עזה. יוסוף קרא לישראל להציע אופק מדיני לפתרון ההסלמה האחרונה. "אנו מעוניינים בהפסקת אש כוללת, והשאלה היא האם ישראל מעוניינת בכך". יוסוף קרא לישראל לנהל מו"מ עם הנשיא מחמוד עבאס בעניין זה. (אל-איאם, 23.3)

ירדן לא רוצה בתהליך שלום חדש במזה"ת
שר החוץ הירדני, נאצר ג'ודה, אמר אתמול שפתיחת תהליך שלום חדש לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא בבחינת "איבוד זמן" וכי ירדן מצפה למו"מ רציני עם תקרות זמנים מוגדרות להקמת המדינה הפלסטינית העצמאית. ג'ודה אמר שהקמת מדינה פלסטינית הוא אינטרס ירדני עליון. (אל-איאם, 24.3)