כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": מלך ירדן מדגיש שמאמצי השלום "עוברים בתוך שלב קריטי מאד"

(15/02/2010)

מלך ירדן מדגיש שמאמצי השגת השלום במזה"ת "עוברים בתוך שלב קריטי מאד"

מתוך: "אל-קודס", 15.2.2010

המלך עבדאללה השני הוציא את הפרסום של כס המלוכה הירדני במהלך מפגש שקיים עם משלחת של ארגון "ג'יי סטריט", שהכילה מספר חברי קונגרס אמריקאים. "המאמצים השואפים להשיג שלום באזור עוברים בתוך שלב קריטי מאד, המחייב פעולה בינלאומית מתואמת ומוגברת למען סיום הסכסוך הפלסטיני – ישראלי על בסיס פתרון שתי המדינות ובמסגרת אזורית, שתגשים שלום קבע כולל".

המלך הדגיש כי "פתרון שתי המדינות, שיביא להקמת מדינה פלסטיני עצמאית על האדמה הלאומית הפלסטינית, שתחיה בשלום לצד ישראל, הוא הדרך היחידה להשגת שלום באזור". המלך הזהיר מפני "איחור בפתיחה במו"מ רציני ויעיל על מנת להגיע לפתרון של שתי מדינות בהתאם ללוח זמנים מוגדר ועל בסיס היסודות עליהם הושתת תהליך השלום, בעיקר על בסיס "יוזמת השלום הערבית". (איחור זה) ימוטט את ההזדמנויות להקים את המדינה הפלסטינית ויכניס את האזור למערבולות חדשות של אלימות".

הפרסום הבהיר כי ארגון "ג'יי סטריט" הינו "קבוצה אמריקאית יהודית שתומכת בפתרון שתי המדינות ונוקטת בעמדות המתנגדות למדיניות ההתנחלות הישראלית בשטחים הפלסטינים".

ארה"ב משקיעה מאמצים לטובת חידוש המו"מ לשלום, שהינו מוקפא מזה יותר משנה. מזכירת המדינה האמריקאית, הילרי קלינטון, נתנה ביטוי לתקוותה כי יתחיל מו"מ "רציני" בין ישראל לפלסטינים בשנה זו.

שר החוץ של ישראל, אביגדור ליברמן, אמר שהרעיון, כי הסכסוך במזה"ת הנמשך עשרות שנים, יפתר דרך הסדר של שטחים, אינו אלא "אשליה".