כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אלאיאם": "הועד הפועל" קורא לכינוס ועידת שלום בינ"ל לפיקוח על מו"מ רציני

(05/04/2007)

רמאללה- ופא- ה"ועד הפועל" של אש"פ הדגיש את ההכרח לערוך ועידה בינלאומית לשלום שתפקח על משא ומתן פלסטיני ישראלי רציני.
"הועד המרכזי" מתנגד לעמדה הישראלית אשר קוראת בפניה ישירה למדינות ערב לכונן יחסים נורמליים עימה, כשבאותו הזמן היא ממציאה טענות וסיבות מזויפות כדי להימנע מהכניסה למשא ומתן מעשי עם אש"פ לסיום הכיבוש ויישום של תכנית "מפת הדרכים" ופתרון שתי המדינות.
"הועד הפועל" הוסיף בטענתו כי ישראל חותרת רק לבזבז זמן, במטרה ליצור עובדות נוספות על הקרקע, הכוללות בין היתר ניסיונות לשבור את הגדה המערבית לשני חלקים, וליישם את תכנית בידול הגדה לקנטונים. אבו מאזן הזהיר מפני תכנית זו בנאומו בועידת הליגה הערבית, כשאמר כי המשכה יביא לסיום ההזדמנות ההיסטורית הנוכחית להגיע לשלום.
"העוד הפועל" פרסם קריאה בסיום פגישתו אתמול בה קרא אבו מאזן לתמוך בתוצאות הפגישות שנערכו בפסגה הערבית, בהן התחייבו מדינות ערב לתמוך בעם הפלסטיני.
להלן חלקים נבחרים מתוך מנשר "הועד הפועל":
"הועד הפועל" תומך בהחלטת הליגה הערבית, המאשרת מחדש את "יוזמת השלום הערבית", וכן בתכנית להרכיב ועדת מעקב ערבית להפעלת היוזמה ולהנחת מנגנון ליישומה בתיאום עם הצדדים הבינלאומיים הנוגעים בדבר.
מתוך הצהרת "הועד הפועל":
"הועד הפועל" מדגיש את ההכרח לערוך ועידת שלום בינלאומית, לטובת יישום "יוזמת השלום הערבית" והחלטות האו"מ הנוגעות לעניין הפלסטיני, ולצורך פיקוח על משא ומתן רציני פלסטיני-ישראלי, לשם הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית לצד מדינת ישראל, להבטחת פתרון צודק לבעיית הפליטים וסיום כיבוש השטחים הפלסטינים והערבים שנכבשו ב- 1967, כולל את מזרח ירושלים.
הפעילות המדינית והמשך המאמץ בהתאם להצעה זו, היא הערבות לכך שתתגבש עמדה בינלאומית אחידה עליה תישען החייאת תהליך השלום מחדש. עמדה זו תחשוף את גישת ההשהיה הישראלית, שממציאה טיעונים מוליכי שולל לחסימת הדרך בפני התנעה מחדש של התהליך המדיני. אותם טיעונים ישראלים מטילים על העמדה הערבית החיובית והמאוזנת את האחריות להשהיה זו, בטענה שהם לא נענים לדרישות הסף הישראליות, אותן דרישות ישראליות אשר מיועדות להתיש את העמדה הערבית והפלסטינית לפני פתיחה במשא ומתן כלשהו.