כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

דוד סודרי ממפלגת ש"ס לערוץ ישראל פלוס: "הבעתי תמיכה ביוזמת ז'נבה ואני רואה שחברי המפלגה מתעניינים בה"

(27/04/2009)

מתוך התכנית "בעד ונגד", ערוץ ישראל פלוס, 27.4.09, מאת בוריס שטרן  

כתב: זה לא סוד שנציגי המפלגה הדתית ש"ס ותומכי יוזמת ז'נבה מחזיקים בדעות מנוגדות. במצע הבחירות של ש"ס נאמר כי ירושלים השלמה והבלתי מחולקת זה לא נושא למו"מ.

דברים מתוך יוזמת ז'נבה: "הפלסטינים יכירו בירושלים בגבולות חדשים כבירתה של ישראל. השכונות הפלסטיניות יוצרות את בירתה של המדינה הפלסטינית". כאשר בשנת 2003 ד"ר ביילין יחד עם חבריו חתם על הסכם ז'נבה עם פוליטיקאי פלסטיני, יאסר עבד רבו, הפוליטיקאים בישראל התנגדו להסכם. אריאל שרון קרא לביילין בוגד ואהוד ברק שבאותה העת שימש כראש מפלגת העבודה קרא ליוזמה יוזמה פקטיבית. במהלך 6 השנים האחרונות יוזמת ז'נבה מעבירה סמינרים לשכבות שונות באוכלוסיה. 

רובי אלפי-ניסן, מנהל פרויקט ביוזמת ז'נבה: התחלנו פרויקט עבור פעילי מפלגת ש"ס לפני שנה ובהדרגה מפתחים אותו. כל מה שאנחנו עושים זה מנסים להסביר לאנשים את עמדתנו. בסופו של דבר, העיקרון שלנו זה לא לעבוד עם מי שבעד היוזמה, להם לא צריך להסביר שום דבר אלא לעבוד עם אלא שמתנגדים לה. 

ידידיה ידדי, עוזר השר משולם נהרי: מה שידעתי מהתקשורת על יוזמת ז'נבה זה נראה כרעיון של שמאל. אבל מה שאני שומע היום מחייב למידה. הרבה כמובן נראה תמים ואני לא בטוח שיש לנו שותפים בצד הפלסטיני. צביקה כהן, ראש עיריית אלעד לשעבר: אנחנו בוחנים, לומדים ומנסים לאסוף מידע. אנחנו רוצים לדעת במה מדובר. בסופו של דבר יש לנו מנהיג רוחני, הרב עובדיה יוסף, שיגיד את המילה האחרונה. 

כתב: קשה להאמין אבל בקרב נציגי מפלגת ש"ס יש כאלה שכבר חתמו על יוזמת ז'נבה. 

דוד סודרי, מנהל אגף לפיתוח ביתר עלית: זה מאוד מעניין. הבעתי תמיכה ביוזמה. אני לא יודע כמה אנשים נוספים בש"ס תומכים ביוזמת ז'נבה, אבל אני רואה שחברי המפלגה מתעניינים בה. 

כתב: ובכל זאת זה קשה לחבר בין יוזמת ז'נבה לבין המפלגה הדתית. 

הרב ציון כהן, ראש מועצה דתית שער הנגב: אין לנו שום ספק שארץ ישראל לא ניתנת לחלוקה ושייכת לעם ישראל. אבל אנחנו נמצאים במציאות קשה של מצב מלחמה עם הפלסטינים ומתוך נקודת ראות פרגמטית מנהיגים דתיים אומרים כי למען שלום אמיתי אנחנו יכולים לוותר על חלק מהשטחים.