כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-חיאת אל-ג'דידה": הועד הפועל טוען שמדיניות ישראל עושה אותה אחראית לפגיעה במו"מ

(24/07/2008)

אל-חיאת אל-ג'דידה אל-חיאת אל-ג'דידה
"אל-חיאת אל-גדידה", 24.7.08
"הועד הפועל" של אש"פ התכנס אתמול וציין כי המדיניות בה נוקטת ממשלת ישראל "הופכת את ישראל לאחראית הבלעדית להרס המו"מ ולחבלה בו, ויתר על כן היא חורצת את גורל ההזדמנויות אותן פתחה הקהילה הבינלאומית מאז ועידת אנאפוליס ועד היום". "הועד הפועל" קרא בגילוי דעת שפרסם לאחר פגישתו אותה הוביל אבו מאזן אתמול ברמאללה, כי הוא ילמד את משמעותם של מהלכים ואפשרויות אחרות, שיכולים להביא להצלחתו של התהליך המדיני בעתיד. "הועד הפועל" ילמד את משמעות היציאה ממעגל ההונאה המדיני, שדוגמה טובה לו מצויה בטענה כי ישנה התקדמות במו"מ, בזמן שנמשכות הפעילויות המבזות של הרחבת מערך גזל האדמות, ושוד והרס הבתים".

"הועד הפועל" ציין לאחר שלמד את תוצאות מפגשי המו"מ, וכמו כן את תוצאת מפגש משלחת המו"מ בוושינגטון עם רייס, כי מכלול סבבי המו"מ לא השיגו כל תוצאה מוחשית או התקדמות מעשית כלשהי עד כה. "הועד הפועל" יצא נגד הטענות המדברות על קרבה להשגת הסכם מדיני כלשהו. בהסתמך על כך פנה הועד לציבור הפלסטיני, למדינות ערב ולכל הגורמים המגלים דאגה בעניין תהליך השלום, שלא להיות מרומים על ידי אותן עמדות והצהרות.

"הועד הפועל" קרא להעביר את הטיפול בנושא ההתנחלויות ל"מועצת הביטחון" של האו"מ ולקדם את הפעילות לגבי "התכנית הערבית", המופנית אל "מועצת הביטחון" במטרה לעצור את הפגיעה הקשה באדמות פלסטיניות ובתהליך השלום. "הועד הפועל", מתוך ראייתו כסמכות העליונה וכגוף שחתם על ההסכמים עם ישראל, ציין כי "המהלכים וההחלטות, בהם נקט הצבא הישראלי בעיר שכם כלפי מקומות ורכוש ספציפיים, בטלים מכל וכל ולא תהיה כל התחייבות כלפיהם או ביצוע שלהם בשום מקרה". הועד קרא "למדינות ערב להיות נאמנות להתחייבויות עליהן הוחלט בועידות הפסגה הערביות וועידת פאריס לתמיכה בתקציב הרשות כדי למנוע משבר אמיתי בסוף החודש הנוכחי".

לאור המגעים שניהל הנשיא אבו מאזן, עם מספר מנהיגי מדינות ערב, קרא "הועד הפועל" "להציג תכנית מפורטת ליוזמה עליה הכריז הנשיא, במטרה לקדם דיאלוג לאומי פלסטיני". הועד הצביע על כך שהדיאלוג הלאומי צריך להתקיים במטרה להביא לצעדים מעשיים, ובפרט להקמת ממשלת מעבר נייטראלית, לערוך בחירות לפרלמנט ולנשיאות, ולבנות מחדש את מנגנוני הביטחון בסיוע מדינות ערב.