כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-איאם": אבו מאזן: "מאחר ולא סביר שנגיע להסכם במהלך 2008, נבקש מהקוורטט שיכין את השלב הבא"

(03/11/2008)

"אל-איאם", 3.11.08
אבו מאזן: לא נוכל להגיע להסכם השנה. אנו מבקשים מהקוורטט להכין את השלב הבא

עמאן, ירושלים – "אל-איאם", סוכנויות: הנשיא מחמוד עבאס הודיע כי "מן הראוי שיערוך הקוורטט בפגישתו הקרבה ב- 19 לנובמבר אמדן לגבי מה שהתרחש בתהליך השלום במהלך השנה האחרונה, ויעריך כיצד ניתן להתקדם אל השלב החדש הבא".

הנשיא הפלסטיני העריך אתמול בפגישתו עם המלך הירדני עבדאללה השני בעמאן כי לא סביר שהפלסטינים יגיעו להסכם שלום עם ישראל לפני תום 2008.
הוא אמר כי לא יושג הסכם כולל לסוגיה הפלסטינית לפני תום 2008, וציין כי השיחות עם המלך הירדני עסקו בעמדה בה יכולים להחזיק הפלסטינים בתקופת החלפת הממשל בארה"ב ובתקופה של בחירות בישראל.
הנשיא עבאס הגיע לבירת רומניה, בוקרשט, לביקור רשמי במהלכו נפגש עם עמיתו הרומני, תריאן בסיסקו ובכירים רומנים נוספים.
בפרסום שהוציאה הלשכה המלכותית בירדן ציין המלך עבדאללה בפני אבו מאזן את החשיבות של השגת פיוס בין הפלסטינים, תוך שציין כי צעד זה הכרחי להשגת מטרת הקמת המדינה הפלסטינית העצמאית.

עוד נאמר בפרסום כי מלך ירדן הבטיח להמשיך בתמיכה הירדנית בעבאס במאמציו להמשך החזרת הזכויות הפלסטיניות בדרך המו"מ.
עבאס יעמוד בראש משלחת פלסטינית למפגש בדרג שרים, אליו יוזמנו גם מצרים וירדן, כדי לשמוע את הפרטים המלאים של סיכום השיחות בין ישראל לפלסטינים מתוך הכנה לשלב שיגיע אחרי הבחירות בארה"ב ובישראל.
במפגש הזה ישתתף אחמד קריע, ראש המשלחת הפלסטינית לשיחות על הסכם הקבע, וזאת בידיעה כי הקוורטט הודיע בפרסום האחרון שהוציא בניו יורק כי "אין חזרה" ממה שהושג כבר במו"מ הישראלי-פלסטיני.

משרד החוץ הישראלי הודיע כי שרת החוץ ציפי לבני תייצג את ישראל במפגש הקוורטט שיתקיים ב- 19 בנובמבר בשארם אל-שייח. במהלך מפגש זה יעדכנו חברי המשלחות הישראלית והפלסטינית את חברות הקוורטט (ארה"ב, רוסיה, האו"מ והאיחוד האירופי) בפרטי השיחות שהתנהלו בין הצדדים מאז כינוס ועידת אנאפוליס ב- 27 בנובמבר 2007.
רה"מ אהוד אולמרט לא ישתתף בפגישה הזו.
כן ישתתפו בה מזכירת המדינה האמריקאית קונדוליסה רייס, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, מזכ"ל האו"מ באן קי מון, שר החוץ הצרפתי ברנרד קושנר, האחראי על מדיניות החוץ והביטחון של האיחוד האירופי חבייר סולאנה, והנציג המיוחד של הקוורטט למזה"ת טוני בלייר.
הנשיא הפלסטיני אבו מאזן צפוי להיפגש עם רייס ברמאללה ב- 9 בנובמבר, פגישה שצפויה להיות האחרונה עבור מזכירת המדינה האמריקאית באזור.
פגישת הקוורטט זוכה לחשיבות רבה בשל כך שבפעם הראשונה יעודכנו הצדדים החברים בקוורטט בפרטים המלאים של המו"מ הפלסטיני-ישראלי, שעד כה עודכנה לגביהם רק מזכירת המדינה אמריקאית.