כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

סיקור ידיעות מהעיתון "אל-קודס"

(07/11/2010)

"אל-קודס" מדווח (6.11) כי מזכירות המדינה האמריקאית תיארה את השיח המתקיים בהנהגה הפלסטינית על האפשרות להכריז על מדינה פלסטינית במקרה של המשך הקיפאון בתהליך המדיני כאפשרות ש"אינה עוזרת". האמריקאית דחקו בהנהגה הפלסטינית שלא לנקוט בצעד זה.דובר מזכירות המדינה האמריקאית, מארק טונר, אמר: "נשארנו משוכנעים כי הדרך היחידה שתוביל אותנו לשלום כולל היא דרך המו"מ הישיר, ואנו חשים שכל דבר שפוגע במו"מ הישיר אינו עוזר ואינו בונה".טונר אמר שתהליך השלום "נותר בסדר עדיפות גבוה עבור הממשל, וברור שאנחנו נפעל בצורה הדוקה עם הקונגרס כדי לקדם את המו"מ הישיר ולהגיע בסופו של דבר להסדר".

מזכיר לשכת הנשיאות הפלסטינית, א-טיב עבד א-רחים הביע את תקוותו במהלך פגישה עם שגריר רוסיה ברש"פ כי הסוגיה הפלסטינית תישאר בראש סדר העדיפויות הבינלאומי לאור ההתפתחויות השליליות הצפויות באזור, שאולי יהוו שער להתחמקות מהתחייבויות שניתנו לפלסטינים בדבר הקמת מדינה פלסטינית במהלך שנה. (אל-קודס, 6.11)

"אל-קודס" מדווח על הסכם ביטחוני פלסטיני – ירדני על פריסת כוחות לאורך הגבול העתידי בחלקה הצפוני של הבקעה אם תוקם מדינה פלסטינית. מדובר על תכנית לפריסת כוחות של צבא ירדן בשיתוף גורמי ביטחון פלסטינים במקרה שייחתם הסכם קבע בין הפלסטינים וישראל. המקורות הירדנים אמרו לסוכנות הידיעות "קודס נט" ש"הסכם זה הושג במהלך פגישה בנושאי ביטחון בין 4 גורמים: אנשי מודיעין ירדנים, לצד גורמים פלסטינים, ישראלים ובפיקוח אמריקאי. הפגישה התקיימה בעמאן".המקורות הוסיפו ש"משתתפי הפגישה הסכימו על עבודה משותפת ביטחונית פלסטינית – ירדנית באזור העמקים לטובת מניעת הברחת נשק, שמאיים על הביטחון הלאומי הפלסטיני לכשיגיעו הפלסטינים וישראל להסכם קבע, שיוביל להקמת מדינה".

המקורות הירדניים ציינו שפגישות ביטחוניות אלו צפויות להמשיך מעת לעת כדי לאמוד את המצב הביטחוני בשטחים הפלסטינים עקב מסירת הסמכות הביטחונית במספר ערים בגדה לידי הרש"פ וכוונת ישראל לסגת משטחים נוספים והעברתם לכוחות הביטחון הפלסטינים.