כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-קודס": שיח חירשים בין הפלסטינים לישראלים באו"מ

(22/07/2010)

"אל-קודס", 22.7.2010

שיח חירשים בין הפלסטינים לישראלים באו"מ

הדיונים במושב מועה"ב של האו"מ בין המשלחות הישראלית והפלסטינית בנוגע לאופקי האפשרות לקיים שיחות ישירות כדי לקדם את תהליך השלום הסתיימו ביום רביעי בשיח חירשים.

ריאד מנצור, המשקיף הפלסטיני הקבוע באו"מ אמר כי "המדיניות והפעולות הלא חוקיות וההתגרויות הישראליות מטילות צל על המאמצים הרבים המיועדים להמריץ את תהליך השלום. הם מעוררים ספקות לגבי כנותה של ישראל, המתוארת כשותף לשלום, ולגבי רצונה לכבד את חובותיה והתחייבויותיה". במהלך דיון על עתיד המזרח התיכון במועצת האו"מ, הבהיר מנצור בפני השגרירים כי סירובה של ישראל לשים גבול לבנייה בהתנחלויות "בשטחים הפלסטינים הכבושים ובירושלים המזרחית" מהווה מכשול גדול לתהליך השלום.

מנצור הוסיף: "אנו חוזרים ואומרים כי עצירת הבנייה בהתנחלויות היא עניין יסודי לגבי חידוש תהליך שלום הנחשב אמין ושמטרתו היא פתרון של שתי מדינות על בסיס גבולות 1967".

שגרירת ישראל באו"מ, גבריאלה שלו, השיבה ואמרה כי מדינתה "מוכנה ליטול סיכונים מדיניים עבור השלום", אך היא לעולם לא תשא ותיתן על ביטחונה.

שלו אמרה כי ישראל עומדת כיום בפני איומים "מגוונים ומסוכנים יותר, בעיקר טילי חמאס וחזבאללה, הטרור העולמי ושאיפותיה הגרעיניות של איראן"..."השלום אינו רק מסמך חתום. הוא קבוצת ערכים שתאפשר לנו לחיות בתקווה ובבטחה – הישראלים והפלסטינים".