כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

פרס: קטר סוברת כי השלום בין ישראל ל"חמאס" אפשרי

"אלקודס" (31/01/2007)

דוחה- רויטרס- סגן רה"מ, שמעון פרס, ציטט דברים ששמע מפי אמיר קטר, שאמר כי תנועת "חמאס" תעשה שלום אם תפנה ישראל את השטחים שכבשה במלחמת 1967.
פרס אמר גם כי הוא דן גם בנושא שאיפות הגרעין של איראן. ביקורו של פרס הוא ביקור נדיר, ראשון מזה עשור, של בכיר ישראלי באזור המפרץ, שמדינותיו הינן בנות ברית של ארה"ב.
פרס אמר לעיתונאים לאחר הפגישה כי "הוא מעריך כי אם תחזור ישראל לגבולות 1967, תעשה "חמאס" שלום עימה", והוסיף "השיח' חמד אומר כי "חמאס" נבחרה והוא סובר כי היא פעילה ברמה יותר רחבה ממה שאנו חושבים".
פרס אמר כי "חמאס" מסרבת להיפגש עם ישראל מפני שהיא לא מכירה במדינת ישראל ולא מכירה בהסכמים החתומים בינה לבין הפלסטינים.
פרס ציטט עוד מדבריו של חמד אל-תאני שאמר "ישראל לא צריכה לייחס חשיבות רבה כל כך להצהרות חמאס שכן הן נאמרות כדי לרצות אוזניים אחרות".
בנושא האיראני אמר פרס כי לישראל אין בעיה עם העם האיראני, אלא עם נשיאה אחמדינג'אד, שהוא אויב מר שלה. פרס אמר כי בתוך איראן ישנה הסתייגות רבה לגבי מדיניות אחמדינג'אד.
פרס הוא הבכיר הישראלי האחרון שביקר במדינה כלשהי ממדינות המפרץ מאז ביקורו האחרון בקטר ב- 1996 עת כיהן כרה"מ. ביקורו זה נמשך יומיים ונערך במסגרת כינוס שאורגן יחד עם רשות השידור הבריטית. פרס השיב לשאלותיהם של כ- 300 סטודנטים שנכחו בדיונים, שאלות שעסקו במצב תהליך השלום עם הפלסטינים וסוגיות מזרח תיכון סבוכות אחרות.