כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-חיאת אל-ג'דידה": עבאס: "כל הסכם עם ישראל יובא בפני הפלסטינים למשאל עם"

(29/08/2007)


רמאללה- א.פ.ב- הנשיא מחמוד עבאס ציין כי כל הסכם עם ישראל "יוצג בפני העם הפלסטיני דרך משאל עם". הנשיא אמר בהודעה מיוחדת לטלביזיה הפלסטינית אתמול בתשובה לשאלה לגבי ידיעות על קיומם של מפגשים חשאיים פלסטינים- ישראלים, שמטרתם לפתור את הסוגיות התלויות ועומדות, כי "קיומם של מפגשים חשאיים כאלה אינו אומר בשום אופן כי מתנהל בהם משא ומתן חשאי", והוסיף "לא יחול סיכום אודות שום סוגיה מתחת לשולחן. מה שיסוכם יוצג בפני העם הפלסטיני דרך משאל עם, ויונח בפני מוסדות אש"פ ובייחוד בפני המועצה הלאומית". עבאס ציין את "הסירוב המוחלט למדינה בעלת גבולות זמניים".

"הנשיאות" מכחישה קבלת איזושהי יוזמה מתנועת חמאס
רמאללה- אל-חיאת אל-ג'דידה- דובר מטעם הנשיאות שלל דברים, שהובאו בחלק מאמצעי התקשורת, אודות יוזמה שהועברה מתנועת חמאס לידי הנשיא עבאס. על פי הידיעות, הכין הד"ר מחמוד אל-זהאר את היוזמה והיא הועברה לעבאס ע"י שר החוץ הקודם הד"ר זיאד אבו עמר, במטרה לפתוח בדיאלוג בין הרשות הלאומית לתנועה.

הדובר אמר בהודעה לעיתונות אתמול כי "אין כל בסיס לידיעה זו. לא קיבלנו כל יוזמה מסוג זה", בציינו כי לפני העברת יוזמה כלשהי צריכה תנועת חמאס לסגת מההפיכה אותה ביצעה, ולבטל את כל העובדות והמהלכים (אותן יצרה), ולהגיש לעם הפלסטיני ולאש"פ התנצלות על הפשעים, מעשי ההרג והכתישה ברחובות של לוחמי וחברי תנועת פתח ואלו המשתייכים למנגנוני הביטחון ע"י מיליציות חמאס.
הדובר חתם את דברים "תוך הדגשה על כך שהנשיא עבאס וההנהגה הלגיטימית הינם החלטיים לגבי הצורך להשיב את אחדות עמנו ואדמתנו, ולחלץ את עמנו מהשפעות ההפיכה והשלכותיה ההרסניות על עתיד המאבק שלנו וזכויותינו לחופש, עצמאות והקמת המדינה הפלסטינית העצמאית".