כן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבהכן להסכם - תומכים ביוזמת ז'נבה
English Русский الموقع الفلسطيني
עקבו אחרינו בטוויטר הצטרפו אלינו בפייסבוק ערוץ יוזמת ז'נה ביוטיוב
שומרים על קשר

ז'נבה בשטח
היכנסו לצפות בסרטון מי אנחנו

"אל-חיאת": קבוצת תנועות פלסטיניות קוראת לרש"פ שלא ללכת למו"מ ישיר בתנאים הנוכחיים

(19/08/2010)

"אל-חיאת" הלונדוני מדווח על הודעה משותפת למספר מפלגות וגופים פלסטינים אזרחיים הקורא לרש"פ שלא לנהל מו"מ ישיר עם ישראל בהיעדר התחייבות ישראלית לנסיגה משטחי 1967. מבין התנועות שחתמו על הקריאה ישנן "החזית העממית", "החזית הדמוקרטית", "מפלגת העם" ו"היוזמה הלאומית הפלסטינית". מבין האישים הבולטים שחתמו על הקריאה ישנם המזכיר השני של יו"ר הפרלמנט, ד"ר חסן ח'ריישה, חבר הפרלמנט ג'מיל אל-מג'דלאוי, וד"ר איאד אל-סראג'.

הקריאה של אותה קבוצת תנועות ואישים אומרת כך: "אישוש מנהיגי ישראל על כך שימשיכו לבנות בהתנחלויות, לבנות את הגדר ולהחשיב את ירושלים כבירתה הנצחית של מדינת ישראל, והתנגדותם ל"זכות השיבה" ולנסיגה מקווי ה- 4 ביוני 1967 – משמעות עמדות אלו היא דחיקת היסודות המרכזיים בסוגיה הפלסטינית אל מחוץ למעגל המו"מ והפיכת הדיון לשיח על מנגנוני מנהל וביטחון לצורך ניהול ענייניהם של הקנטונים הפלסטינים וכפיית כניעה על עמנו"..."ההסכמה לפתוח במו"מ כזה מהווה תבוסה מדינית, מאחר שברור כי המו"מ שהתנהל מזה 19 שנה לא היה מועיל, ושימש כיסוי למימוש תכניות הכיבוש, בעיקר בכל הקשור להכפלת סרטן ההתנחלויות בתוך האדמה הפלסטינית".

"הסכנה מרחיקת הלכת מצויה בלחצים האמריקאים על ההנהגה הפלסטינית להיכנס למו"מ ישיר לנוכח זאת שהם אינם מגבילים את ישראל למקור סמכות למו"מ, ולנוכח המשך הבנייה בהתנחלויות, בניית הגדר, ייהוד ירושלים ופעולות טיהור אתני והפיכת המולדת הפלסטינית למובלעות וקנטונים", כך המשך נוסח הקריאה.